Życie Austina Schiffleta w szkole można bez przesady nazwać prawdziwym piekłem. Nastolatek od samego początku miał skłonność do nadwagi, a ciągłe kpiny jego rówieśników sprawiły, że zaczął „zajadać” stresy, które wewnętrznie przeżywał.

Wkrótce biedny chłopak ze swoim olbrzymim ciałem zaczął przypominać małą górę. Koledzy z klasy nie zwracali się do Austina inaczej niż grubas. Z powodu potoku niekończących się kpin chłopak nie odwiedzał szkołę przez długi czas. Poprostu siedział w piwnicy we własnym domu i grał w gry komputerowe. Wszystko się jednak zmieniło, gdy Schifflet zrozumiał, że jego nadwaga jest naprawdę przerażająca.

Chłopak myślał, że jego waga wynosi 110-115 kilogramów. Tylko na wadze, której używał, były wyświetlane zupełnie inne liczby. W dniu, w którym Austin uświadomił, że jego waga wynosi 174 kilogramy, nie mógł powstrzymać się od płaczu.

Po takim szoku grubas zdecydowanie postanowił pozbierać się i coś zrobić, aby naprawić zaistniałą sytuację. Przypomniało mu się, że jego babcia niedawno schudła dzięki stosowaniu słynnej diety Atkinsa. Chłopak porozmawiał z kobietą i zaczął stosować się do jej zaleceń.

Stosując dietę Atkinsa, chłopak zrzucił aż 35 kilogramów w ciągu trzech miesięcy. W tym samym czasie ten młody człowiek ani razu nie odwiedził siłowni. Jednak Schifflet wiedział: wcześniej czy później musi się na to zdecydować.

Aby nie spotkać dręczycieli z klasy pod czas pobutu na siłowni, facet zaczął uczęszczać na treningi nocne. Mijał dzień za dniem, ale Austin nie pobłażał sobie. I po jakimś czasie grubasa po prostu trudno było rozpoznać!

Od tego czasu dziewczyny w szkole zaсzęli przepadać za chłopakiem. Owszem, chodzi o tego samego chłopaka, na którego kiedyś nie zwracali uwagi. Dzięki temu osiągnięciu sam Austin zyskał pewność siebie. Co więcej, za jakiś czas na stronach magazynów o modzie zaczęli pojawiać się jego zdjęcia!

Młody człowiek był niezmiernie wdzięczny swojej ukochanej babci. Chłopak przyznaje się, że bez pomocy tej mądrej kobiety i bez jej słów zachęcających do pracy nad sobą nadal byłby gruby i nieszczęśliwy!

Dzisiaj Austin jest stale proszony o porady. Ludzie pytają go o to, jaki jest najlepszy sposób na odchudzanie. Jednak najczęściej na to pytanie udziela wszystkim jednakowej odpowiedzi. Chłopak uważa, że ludziom, którzy wiedzą, że muszą stracić na wadze, należy przede wszystkim odważyć się zrobić pierwszy krok do nowego życia i pod żadnym warunkiem nie rezygnować z tego, co już zaczęli robić. A wszystko inne przyjdzie samo!


Source: youtube.com