22-letni piosenkarz Vernon Barnard urodził się z jaskrą i - po 16 operacjach przed 5 rokiem życia - został uznany za klinicznie niewidomego w wieku 6 lat. Ale to nigdy nie powstrzymało Vernona od spełnienia marzeń o śpiewaniu.

Podczas przesłuchania w The Voice South Africa Vernon podzielił się swoją pasją ze światem, śpiewając „Story of My Life” One Direction. Występ był absolutnie piękny.

W wywiadzie za kulisami Vernon wyjaśnił wybór swojej piosenki: „Wiem, jak to jest nie mieć łatwego życia”, powiedział. „Myślę więc, że przesłanie, które mogę przekazać, jest takie, że nie zawsze wszystko będzie na twoją korzyść, ale nadal możesz wyjść i jeśli wystarczająco ciężko pracujesz, możesz osiągnąć wszystko”.

Kiedy zaczyna śpiewać, sędziowie nie są pewni, co o nim myśleć. Nie ma konwencjonalnego głosu, a jego cover hitu One Direction to wyjątkowa aranżacja. Ale kiedy śpiewa refren, publiczność oszalała, a trzech sędziów odwraca się w jego stronę. Wszyscy trzej natychmiast rozpływają się we łzach.

W pełnym filmie z przesłuchania widać, jak sędziowie chwalą Vernona za jego odwagę i talent. „To było prawdziwe, to było uczciwe. Czułem, jakbyś opuścił swoje serce na tej scenie.” mówi juror Bobby. „Jesteś niesamowity, jesteś moją inspiracją”.

Zobacz poniżej przesłuchanie Vernona:

Source: youtube.com

Główne zdjęcie: inspiremore.com