W czerwcu na czosnku pojawiają się strzały, które należy usunąć w odpowiednim czasie.

Po usunięciu strzały aktywnie zawiązuje się i powiększa się główka czosnku. Dlatego w tym czasie czosnek musi być aktywnie dokarmiany.

W tym momencie ważne jest, aby dokonać dokarmianie czosnku nawozem fosforowo-potasowym. Jednakże nie należy wykorzystywać nawóz azotowy. W przeciwnym razie rozpocznie się aktywny rozwój masy liściowej czosnku, natomiast rozwój główki będzie spowolniony.

foto: google

Jednakże potrzebujemy aby działo się dokładnie na odwrót. Chcemy, aby główki czosnku aktywnie się rozwijały i powstawały jego duże główki.

Czym dokarmiać czosnek

Aby dokarmianie czosnku było doskonałe, akurat ja używam zwykłego popiołu drzewnego, który zawiera fosfor i potas, a także wiele innych niezbędnych minerałów, czyli mikroelementów oraz makroelementów.

Aby przygotować nawóz, najpierw bierzemy duże wiadro i wlewamy 10 litrów wody. Następnie w wodzie rozcieńczamy szklankę przesianego popiołu drzewnego i odstawiamy na kilka godzin. Jeśli mamy pod ręką superfosfat, również możemy go dodać. Wystarczy jedynie 1,5 łyżki.

Wszystko dokładnie mieszamy, a następnie dokarmiamy otrzymanym nawozem, wprowadzając pod korzeń do gleby. Przed wprowadzaniem nawozu należy najpierw wprowadzić wodę pod korzeń.

Po takim dokarmianiu główki czosnku zaczną intensywnie rosnąć i się rozwijać.

Należy jednak zauważyć, że terminowe usuwanie strzał z czosnku odgrywa bardzo ważną rolę w procesie powiększenia się główki czosnku.

Główne zdjęcie: google.com