Lato szybko przejmuje kontrolę nad naturą. Nadchodzi ociepłenie pogody. Po panowaniu w wielu regionach mroźnej wiosny, po długim okresie deszczów, rozpoczął się aktywny wzrost roślin.

Wraz z tą aktywnością roślin na terenie działki czy ogrodu, a nawet w szklarni wszystkie rodzaje szkodników zaczęły atakować rośliny. Wśród wielu szkodników ogrodowych są najczęstsze i łatwo rozpoznawalne „goście” to mszyce, którzy najczęściej atakują rośliny.

Porzeczki, ziemniaki, kapusta, pomidory, ogórki, rośliny ozdobne, róże… Wszystkie tutaj wyliczone, jak również wiele innych roślin, a nawet drzewa iglaste, są atakowane przez mszyce.

Należy przygotować 100 gramów kostki szarego mydła do prania, zalać go jednym litrem wody, aby mydło się rozpuściło. Otrzymamy galaretowatą substancję.

Przed spryskiwaniem roślin galaretowatą substancję należy rozcieńczyć w dziesięciu litrach wody. Zatem następuje opryskiwanie roślin. Nie warto zapomnieć, że jeśli mszyca pojawiła się na jednej róży lub na jakimś drzewie, oznacza to, że będzie atakowała wszędzie. Dlatego konieczne jest dokonać oprysku wszystkich zielonych mieszkańców ogrodu.

Aby zwiększyć działanie przeciw szkodnikom, możemy również dodać do mydła dwieście mililitrów oleju roślinnego. Jest to sposób na skuteczną walkę z mszycami, mączniakiem prawdziwym oraz kleszczami.

Po dokonaniu oprysku nie należy czekać do czasów zebrania plonów. Możesz od razu po spryskaniu cebulę umyć, a zatem pokroić do ulubionego dania. Jednocześnie ta metoda jest bezpieczna dla biedronek i najbardziej korzystnych mieszkańców Twojego ogrodu.

Główne zdjęcie: golos-pravda.ru