Życie osoby bezdomnej jest niezwykle ciężkie. Zwykle stracili oni całą rodzinę i wszystkich przyjaciół, więc nikt im nie pomaga, śpią na ulicy gdzie tylko mogą oraz dzień w dzień staraja się przetrwać, choć zazwyczaj nie wierzą oni w to, że jeszcze kiedyś będzie lepiej. Jednakże jak się okazało, pomimo wielu przeciwności życiowych, większość z nich nadal wie, jakie wartości są w życiu ważne.

Bohaterem poniższego filmu jest Patryk, z kanału VexHQ. Zdecydował się on na przeprowadzenie eksperymentu z bezdomnym w roli głównej.

"Było to podczas zimy. Wpsólnie z widzami mojego kanały zdecydowaliśmy się na zbiórkę pieniędzy, by zakupić osobom bezdomnym odzież. Dzięki widzom zebraliśmy wówczas 300 złotych. Spacerując po mieście i poszukając potrzebujących spotkaliśmy pewnego bardzo miłego i wdzięcznego pana. Podarowaliśmy mu część ubrań. Wyraził on ogromną wdzięczność. Powiedziałem mu wówczas, iż warto pomagać. Po jakimś czasie zdecydowałem się na sprawdzenie, czy mężczyzna zapamiętał to, co mu powiedziałem. Wiem tylko, że juz wtedy z pewnością nie pamiętał mnie." – mówi Patryk.

foto: google

Gdy mężczyzna drzemał na jednej z ławek, Patryk delikatnie położył obok niego torebkę z jedzeniem, w której znajdowało się również 100 złotych. Gdy bezdomny się obudził i spostrzegł prezent, był bardzo zadowolony. Po chwili Patryk postanowił przejść obok niego i udawać, że rozmawia z kimś przez telefon. Podczas konwersacji chłopak kilka razy mówił, że potrzebuje pilnie pieniędzy, żeby zakupić leki swojej siostrze.

Wtem został on zaczepiony przez wspomnianego wcześniej bezdomnego, który postanowił wręczyć mu 100 złotych, które na pewno również potrzebował. Patryk po chwili zgodził się na przyj ęcie gotówki, jednakże zaraz szybko pokazał, że dobro wraca.

Obejrzyj ten wzruszający filmik, by dowiedzieć się, w jaki sposób Patryk podziękował bezdomnemu za pomoc:

Source: youtube.com

Główne zdjęcie: google.com