Jak często brudzi ci się kuchenka? Moja jest brudna po 1-2 dniach, ponieważ często gotuję i ciągle kupować środki, żeby usunąć brud i tłuszcz, okazuje się bardzo drogie.

Ale po tym, jak wydałem ogrom pieniędzy na wszelkiego rodzaju „super środki do usuwania brudu”, odkryłem dla siebie dość skuteczny i tani sposób mycia kuchenki, którego efekt jest bardzo dobry!

Specjalnie dla tego artykułu nie myłem kuchenki przez około tydzień, aby efekt był bardziej widoczny.

foto: google

Aby zrobić ten prosty środek, potrzebujesz tylko 2 składników - to sok z cytryny i soda oczyszczona, którą znajdziesz w każdym domu.

Teraz pokażę Ci bardziej szczegółowo, w jakich proporcjach łącze te składniki.

foto: google

Przede wszystkim weź 1 płaską łyżkę sody oczyszczonej. Następnie musisz dodać 2 łyżeczki soku z cytryny, po czym soda zacznie się pienić (zwykła chemia, myślę, że rozumiesz!).

foto: google

Teraz wszystko dobrze wymieszaj, aby uzyskać mniej więcej jednolitą masę.

foto: google

To jest to, co powinieneś uzyskać - błotnistą, ale bardzo skuteczną substancję, którą musisz zaaplikować na kuchenkę.

foto: google

Cały urok polega na tym, że jeśli twoja kuchenka nie jest bardzo brudna, nie musisz nawet stosować szczotek, ponieważ ten domowy produkt doskonale usuwa tłuszcz i brud nawet przy użyciu zwykłej gąbki, ale jeśli jest naprawdę źle, to możesz użyć szczotki!

foto: google

Czyszczenie kuchenki zajęło zaledwie 2-3 minuty bez szczególnego wysiłku, oczywiście zostały pewne nieoczyszczone ślady, ale bez szorowania tu się nie obejdzie! Porozmawiajmy teraz o koszcie tego „domowego wyrobu”. Zgodnie z moimi obliczeniami, taki środek nie kosztuje wiele i wystarcza nawet na 3 razy!

foto: google

Główne zdjęcie: google.com