Jak pozbyć się komarów bez chemii?

Komary i muszki latem są dużym problem. Chyba zgodzicie się ze mną, że spacer w towarzystwie komarów nie jest zbyt przyjemną rzeczą.

Przedstawiam kilka ludowych sposobów, które mogą odstraszyć te denerwujące owady.

Środki ludowe na komary

Istnieją zapachy, które są przyjemne dla ludzi, ale komary ich nie tolerują.

1. Produkty z goździków. Wszyscy znamy goździki jako przyprawę. Bardzo specyficzny zapach pąków goździków jest przyjemny w małych ilościach dla ludzi, ale ma odwrotny wpływ na komary.

Uwaga: najpierw sprawdź na niewielkim obszarze skóry, czy przypadkiem nie masz reakcji alergicznej!

Jak używać goździków na komary? Używać goździki, aby odstraszyć komary można na kilka sposobów:

foto: google

- olejek goździkowy jest sprzedawany w aptece w przystępnej cenie: dodaj kilka kropli oleju do dowolnego kremu i nałóż na odsłoniętą skórę.

- goździki jako przyprawa. Zalej 1 łyżkę goździków 1 szklanką wody i podgrzej, gotuj przez 5-10 minut i pozostaw wodę z przyprawą do ostygnięcia. Po schłodzeniu wacikiem, nasączonym powstałym roztworem, przetrzyj odsłonięte obszary skóry. Wodę z goździków można również wlać do butelki z rozpylaczem i spryskiwać ubranie.

- goździki z cytryną: cytryna ma również zdolność odstraszać komary. Aby to zrobić, pokrój cytrynę na pół i wciśnij w nią goździki. Wygodne jest stosowanie cytryny z goździkami w pomieszczeniu, nie tylko jako odstraszacza bzyczących owadów, ale także jako naturalny środek aromatyzujący.

2. Wanilina to syntetyczny biały proszek szeroko stosowanym w kuchni. Nie mylić z wanilią lub cukrem waniliowym! W porównaniu z goździkami aromat waniliny jest przyjemniejszy, a poza tym wanilina kosztuje grosze.

Jak stosować wanilinę?

- zrobić wodę waniliową: 1 łyżeczka waniliny rozpuszczona w szklance wody. Tak samo przetrzyj otwarte obszary lub spryskaj odzież powstałym roztworem.

- krem ​​waniliowy: wymieszaj 2-3 saszetki waniliny z kremem dla niemowląt, nałóż powstałą masę na skórę.

3. Dym od ogniska doskonale odstrasza muszki i komary. Jeśli jesteś w plenerze, rozpal tlący się ogień. Nawiasem mówiąc, dodaj gałęzie iglaków, które nienawidzą komary. Ta metoda ma jedno „ale” – ubrania wchłaniają zapach ogniska.

4. Dziegieć brzozowy – najstarszy środek ludowy do odstraszania komarów. W czystej postaci dziegciu nie można stosować; należy ją rozcieńczyć olejem lub śmietaną.

5. Inne olejki eteryczne: olejek cedru, eukaliptusa, olejek anyżowy – są mieszane z kremem lub smarowane wacikiem na kilku obszarach skóry.

6. Bez czarny to roślina, która może odstraszyć komary. Trzymaj przy sobie gałązkę lub bukiet czarnego bzu, wtedy możesz się nie bać komarów.

foto: google

Główne zdjęcie: google.com