Kerstin Otto jest doświadczoną ogrodniczką. Podczas długiej praktyki nauczyła się, że pora dnia ma ogromne znaczenie dla podlewania ogrodu. Jak pokazuje praktyka, ogromna większość ogrodników w ogóle nie zwraca na to uwagi. Dlatego Kerstin postanowiła podzielić się kilkoma wskazówkami, które na pewno ci się przydadzą.

Kiedy nie należy podlewać roślin?

foto: fb.ru

Jeśli chcesz, aby Twój ogród był piękny, powinieneś o niego zadbać. Jednym z najważniejszych zadań jest planowe podlewanie. Należy mądrze wybrać pory dnia, w których będziemy nawadniać ogród. Jest to jedyny sposób na osiągnięcie maksymalnych rezultatów bez szkody dla kwiatów, krzewów i drzew.

Nawadnianie nie ma sensu gdy słońce jest wysoko na niebie. Istnieją dwa powody: po pierwsze roślinom będzie bardzo trudno wchłonąć wilgoć, a po drugie woda wyparuje, dzięki czemu liście roślin mogą się „spalić” (krople będą działały jak szkła powiększające).

Wieczór też nie jest idealny do podlewania. Nawet po zachodzie słońca woda będzie powoli parować zwiększając wilgotność powietrza, co stworzy idealne warunki do rozwoju chorób grzybiczych.

Optymalny czas podlewania

foto: fb.ru

„Radzę podlewać wcześnie rano, kiedy słońce zaczyna wschodzić nad horyzontem. O tej porze woda zostanie całkowicie wchłonięta przez rośliny, a jej krople będą powoli wysychać na liściach, nie powodując żadnej szkody”, mówi Kerstin. „Ale ten sposób może być dość uciążliwy, ponieważ musisz budzić się codziennie wcześnie rano. Rozwiązałam ten problem, kupując system nawadniający. Można go zaprogramować do automatycznego podlewania, które będzie się zaczynało w ściśle wskazanych godzinach. Jest to idealne rozwiązanie, ponieważ minimalizuje Twój nakład pracy. ”

Ogólne porady i wskazówki

foto: fb.ru

„Mówiłam już o najbardziej odpowiednim czasie na podlewanie ogrodu. Podsumowując, chciałabym podać kilka użytecznych wskazówek:

  • Woda z centralnego źródła wody jest zwykle bardzo zimna; ponadto zawiera chlor. Dlatego lepiej jest używać wody deszczowej lub odstawić wodę aż się „odstoi”.

  • Kwietników nie należy podlewać zbyt często.

  • Jeśli masz trawnik użyj zraszacza do nawadniania.

Te porady pomogą Ci uczynić ogród pięknym przy minimalnym wysiłku. Są one przeze mnie osobiście przetestowane w praktyce, dlatego gwarantuję ich skuteczność. "Wypróbuj i przekonaj się sama”, mówi Kerstin.

Główne zdjęcie: fb.ru