Fusy z kawy mogą być przydatne nie tylko przy przewidywaniu przyszłości, ale także w życiu codziennym i różnych zabiegach pielęgnacyjnych. Dlatego nie spiesz się z wyrzucaniem resztek kawy do kosza: mogą się przydać!

Oto kilka sposobów wykorzystania fusów od kawy, które bardzo pomogą w gospodarstwie.

Środek do pielęgnacji skóry i włosów

Peeling kawowy jest jednym z najpopularniejszych produktów do pielęgnacji skóry. Kofeina poprawia krążenie krwi, przyspiesza metabolizm w komórkach oraz sprawia, że skóra staje się bardziej miękka i gładka. Wiele dziewcząt stosuje peelingi z dodatkiem naturalnej kawy, aby zwalczyć cellulit i rozstępy oraz zachować ładną karnację skóry. Ponadto fusy od kawy są używane do przygotowania balsamów na porost włosów, poprawia ich kolor i połysk.

Środek do zwalczania nieprzyjemnych zapachów

Ziarna kawy są często używane do zwalczania trwałych i ostrych zapachów (np. perfumy). Możesz użyć kawy kiedy idziesz do perfumerii na zakupy, a także aby pozbyć się nieprzyjemnych zapachów. Uszyj woreczek z dowolnej tkaniny, zaszyj w środku kilka łyżek fusów z kawy i umieść w dowolnym miejscu, gdzie roznosi się nieprzyjemny zapach.

Nawóz

Fusy z kawy są doskonałym nawozem zarówno dla roślin domowych jak i ogrodowych. Kawa zawiera wiele składników odżywczych, które poprawiają skład gleby, a także pomagają chronić rośliny przed szkodnikami. Fusy należy rozcieńczyć z wodą lub wymieszać kilka łyżek stołowych z ziemią.

foto: ridus.ru

Przywracanie kolorów

Fusy kawowe pomagają tymczasowo zamaskować uszkodzenia ciemnych mebli, brązowej i czarnej skóry lub zamszu. Aby to zrobić, potraktuj porysowaną lub popękaną powierzchnię niewielką ilością wilgotnej zmielonej kawy i daj jej kilka minut „popracować”. Następnie usuń kawę i pozostaw powierzchnię do wyschnięcia.

Odtłuszczacz

Jeżeli żaden środek czyszczący nie pomaga w usunięciu tłuszczu i resztek jedzenia z garnków i patelni, spróbuj dodać do niego fusy z kawy. Kawa pomoże skutecznie pozbyć się brudu i tłustych osadów i jednocześnie nie zarysuje powierzchni naczyń.

foto: ridus.ru

Główne zdjęcie: ridus.ru