Dzisiaj omówię trzy sposoby określania jakości pomidora. Jest lato, co oznacza, że ​​długo oczekiwane świeże warzywa pojawiają się na naszym stole, chociaż pomidor jest jagodą, ale ponieważ jest podawany z mięsem, użyję bardziej znanego nazewnictwa. W przypadku pomidorów musimy uważać, aby nie podać sobie sporej dawki chemii w warzywach zamiast witamin. Teraz umiem prawidłowo wybierać pomidory, mam nadzieję, że poniższe wskazówki pomogą również Tobie.

1. Przed zakupem dotykam pomidory. Jeśli są bardzo miękkie – owoce są przejrzałe, a jeśli są twarde – są niedojrzałe. Należy zwrócić uwagę na skórkę, jeśli jest gruba, istnieje duże prawdopodobieństwo, że pomidory były nawożone szkodliwymi chemikaliami. Zobacz także, czy owoce są żebrowane, pokaże to, ile jest w nich komór, im więcej żeber, tym więcej komór. Ogólnie przyjmuje się, że pomidory są smaczniejsze i bardziej soczyste, jeśli jest w nich niewiele komór.

2. Wybierając pomidory, sprawdzam ich zapach. Od razu rozumiem zapach dobrego pomidora – niedojrzały pomidor w ogóle nie będzie pachniał. Jeśli pomidor nie ma szypułki, jest to pomidor gruntowy, takie pomidory z reguły są dobre (jak na zdjęciu). Po pokrojeniu warzyw – na rynku możesz poprosić sprzedawcę o to przed zakupem – nie powinniśmy widzieć białych żył, a kamery powinny być całkowicie wypełnione. Jednak najciekawszym sposobem sprawdzenia pomidorów jest trzeci.

foto: google

foto: google

3. Trzeci najbardziej spektakularny sposób, ale możemy go zastosować tylko po tym, jak już kupiliśmy nasze pomidory. Bierzemy pomidora i rzucamy go na podłogę z wysokości około 1,5 metra. Jeśli pomidor się rozłamie – jest dobry, a jeśli nie, to jest niedojrzały lub „wypchany” chemią.

foto: google

foto: google

foto: google

Główne zdjęcie: google.com