Wielu ludziom bardzo trudno jest zrozumieć, że są one pod pewnymi względami gorsze od innych. Sukces, nawet najbliższych osób, może być postrzegany jako powód do zazdrości, nie zawsze „czystej”. Jeżeli niektórym ludziom udaje się poradzić z zazdrością, inni są całkowicie pochłonięci tymi emocjami, pozbawiając siebie całej radości życia.

Astrolodzy wybrali najbardziej zazdrosne znaki zodiaku:

Raki potrafią zazdrościć w ten sposób, aby inni nigdy się o tym nie dowiedzieli. Ukrywają te negatywne emocje głęboko w sobie, potajemnie gardząc i nienawidząc tych, którym zazdroszczą. Jednocześnie zazdrość Raka wcale nie jest niebezpieczna - nigdy nie zrobią krzywdy komuś, kto jest w czymś od nich lepszy - po prostu będą zazdrościć im cicho i bezinteresownie.

Ryby nie zazdroszczą bardzo często i robią to tylko wtedy, gdy mają istotny powód. Gdy tylko pojawia się okazja, zazdrość pochłania je bez reszty. Oczywiście Ryby są wystarczająco inteligentne, aby nie okazywać zazdrości innym. W głębi duszy cierpią z powodu litowania się nad sobą, jeśli są naprawdę gorsze od innych.

Bez poczucia zazdrości Baran raczej nie odniesie sukcesu. Jest dla niego bardzo ważne, aby konkurować z innymi, ponieważ tylko w ten sposób znajduje motywację do działania. Baran może być zazdrosny, więc całkowicie wycofuje się i zaczyna „tworzyć” szczegółowy plan obejścia wroga. Jeżeli ktoś ze znajomych Barana kupił mieszkanie – kupi on mieszkanie jeszcze większe. Baran jest jeszcze bardziej zazdrosny o szczęśliwe relacje innych ludzi. Może wiele zdziałać aby zniszczyć czyjeś małżeństwo lub związek.

Ponieważ Lew jest absolutnym przywódcą i egoistą, będzie zazdrościć i nienawidzić każdego, kto będzie od niego lepszy w jakikolwiek dziedzinie. Zazdrość Lwa czasami przekłada się na jego okropne czyny - jest on w stanie zrobić dosłownie wszystko, aby pomnijszyć osiągnięcia innej osoby. Ponieważ zazdrość Lwa wcale nie jest pokojowa, a bardzo żrąca i zdradliwa, konieczne jest ostrożne budowanie relacji z ludźmi urodzonymi pod tym znakiem.

Skorpion jest uważany za najbardziej agresywny znak zodiaku. Jeżeli zauważy, że ktoś przewyższył go w jakiejkolwiek dziedzinie - natychmiast zaczyna opracowywać plan zemsty, aby podkreślić swoje własne znaczenie i upokorzyć obiekt zazdrości. Skorpion może popełnić najbardziej nikczemny i podstępny czyn. Najbardziej niebezpieczne jest to, że przez cały czas Skorpion będzie udawał najlepszego przyjaciela.

Główne zdjęcie: google.com