W lutym 2019 r. post na temat małego czarnego szczeniaka Labradora pojawił się na stronie internetowej schroniska dla zwierząt NFR Maine w stanie Maine w USA. Wolontariusze zabrali maleństwo - było w bardzo złym stanie.

foto: storyfox.ru

„To uroczy czarny szczeniak labradora - Emerson, jest on prawdziwym wojownikiem. Maleństwo ma zaledwie 8 tygodni i już desperacko walczy o życie. Ma skurcze, nie je i nie pije. Teraz zajmują się nim weterynarze, a my próbujemy zebrać pieniądze na leczenie. Szczeniak jest pod kroplówką - przygotowuje się do wykonania testów w celu zdiagnozowania choroby. Dotychczasowe leczenie szacuje się na 850 USD. Jeśli możesz przekazać dowolną kwotę, będziemy Ci wdzięczni. ”

foto: storyfox.ru

foto: storyfox.ru

Jak się okazało, mały ma parwowirusowe zapalenie jelit. Po pewnym czasie szczeniak pokonał chorobę, ale stracił słuch. Jego wzrok znacznie się pogorszył. Oczywiście nikt nie chciał adoptować pieska. Zupełnie przez przypadek Nick Abbott dowiedział się o małym i zainteresował się psem, ponieważ sam od urodzenia nic nie słyszał.

foto: storyfox.ru

Mężczyzna zdał sobie sprawę, że to przeznaczenie i natychmiast pojechał do schroniska. Kiedy Nick przyszedł po psa – mały usiadł na jego nodze i siedział. Z pewnością czuł sercem, że mężczyzna przyszedł po niego. Teraz mieszkają razem, a Nick trenuje psa posługując się językiem migowym. Emerson nauczył się wykonywać polecenie „Siad” – w tym celu Nick użył litery „S” języka migowego.

Source: youtube.com

Dzięki tej wzruszającej historii i nietypowemu szkoleniu cały świat już o nich wie! Obaj są niezmiernie szczęśliwi, że się znaleźli w życiu! Tak nieszczęście połączyło dwa samotne serca!

Source: youtube.com

Główne zdjęcie: storyfox.ru