Bez przesady Leilę Denmark można nazwać świetnym pediatrą. Była idealistką i pracoholiczką. Ta kobieta wniosła ogromny wkład w rozwój medycyny.

foto: laykni.com

Leila miała 12 braci i sióstr. Dlatego bardzo kochała dzieci, najprawdopodobniej z tego powodu poszła na studia pediatryczne.

Jej życie zmieniło się nagle, gdy jej mąż, John Denmark, został wysłany do pracy do Indonezji. Nie mogła po prostu pojechać z nim, więc zaczęła studia medyczne, zakładając, że może tam brakować lekarzy. Jak się później okazało, Leila była jedyną dziewczyną na roku.

Kariera Denmark bardzo się rozwinęła. Kilka lat później, po przeprowadzce do innego kraju, została matką. Ale kiedy dziecko miało 2 lata, choroba dotarła do ich rodziny. Wtedy epidemia krztuśca dopiero się rozpoczęła.

foto: laykni.com

Pomimo faktu, że kobieta opiekowała się córką, udało jej się badać i leczyć inne dzieci, a ponadto kontynuowała działalność naukową. Która później przyniosła skutki.

Przy wsparciu niektórych naukowców Leila Denmark stworzyła szczepionkę przeciw krztuścowi i dzięki niej wiele dzieci zaczęło się regenerować. Nawiasem mówiąc, za to otrzymała nagrodę Fishera.

Przez cały czas działalności medycznej pediatra napisała dwie książki, choć miała tak duże doświadczenie, że wystarczyłoby na kilkadziesiąt dużych publikacji. Ale była tak oddana swojej pracy, że po prostu nie miała na to czasu.

foto: laykni.com

Ale nawet w tych dwóch książkach było tak wiele informacji, czasem nawet niezwykłych. Na przykład fakt, że małe dzieci muszą płakać, pomaga to rozwinąć płuca.

Leila Denmark żyła w pełnej harmonii z mężem, w całkowitej miłości. Przeszła na emeryturę dopiero w wieku 103 lat, ponieważ zaczęła mieć poważne problemy zdrowotne.

foto: laykni.com

Główne zdjęcie: laykni.com