Astrologowie twierdzą, że ci ludzie są zbyt porywczy, więc lepiej zachować maksymalną delikatność w kontaktach z nimi.

Zdaniem wybitnych psychologów nie ma ludzi idealnych. Każda osoba ma unikalny zestaw cech, który zawsze przejawiają się na różne sposoby. Tak więc, obok odpowiedzialności, czułości i tolerancji, często na pierwszy plan wysuwają się wady wyrażane przez złość, zazdrość i urazę.

Oczywiście nie każda osoba będzie otwarcie wyrażać swoje emocje. Jednak są tacy, którzy ze względu na swoje wrodzone cechy po prostu nie potrafią odpowiednio się zachowywać. Według astrologów jest to bezpośrednio związane z wpływem planety rządzącej każdym z nas. Na przykład istnieje TOP-5 znaków zodiaku, których przedstawiciele od dzieciństwa wyróżniają się mściwością, chamstwem i nadmiernymi wymaganiami wobec innych.

Osoby urodzone pod znakiem Panny są w zasadzie dość nieszkodliwe. Jednak jeśli ktoś odważy się dotknąć ich dumę lub poddać wątpliwościom ich umiejętności – ryzykuje być wciągnięty w długi konflikt. Patronem gwiezdnym Panny jest Merkury, planeta przebiegłości i dyplomacji. Od dzieciństwa przedstawiciele tego znaku żyją zgodnie z zasadą: „Zemsta to danie, które najlepiej smakuje podawane na zimno”. Dlatego błędnie jest sądzić, że kłótnia z nimi zakończy się w sposób banalny. Najprawdopodobniej Panna zaatakuje, kiedy jej przeciwnik najmniej się tego spodziewa.

Merkury ma również wpływ na Raka. Jednak ze względu na pewne cechy charakteru osoby spod tego znaku wolą szybką zemstę od przedłużającego się konfliktu. Często wyraża się to w rozpowszechnianiu plotek, które mogą znacznie zaszkodzić reputacji przeciwnika.

Wściekli Wodniki jest gotowy na wszystko. Zwłaszcza jeśli nieprzyjaciel odważy się dotknąć honoru i godności jego najbliższych ludzi. Planetą patronacką tego znaku jest Uran, który uosabia niszczycielską moc. Astrologowie zauważają, że nawet jedno niezręcznie wypowiedziane słowo może służyć jako wyzwalacz gniewu dla Wodnika, dlatego lepiej być jak najbardziej ostrożnym w relacjach z przedstawicielem tego znaku.

Skorpiony wolą zemścić się na wrogu w najbardziej wyrafinowany sposób – obojętnością. Przedstawiciele tego znaku zodiaku uważają, że cisza jest wyczerpująca i sprawia, że winowajcy błagają o litość. Gwiazdą patronem Skorpionów jest planeta mocy i ruchu Mars, zmuszająca ich do doprowadzenia sprawy do końca i dosłownie „kpiny” z pokonanych wrogów.

Przedstawiciele znaku zodiaku Lwa to porywcze i namiętne natury pod wpływem Słońca. Wszystko może wywołać ich złość, więc w komunikacji z nimi lepiej jest uważnie dobierać słowa i nie zadawać niepotrzebnych pytań. Jeśli odważysz się powiedzieć coś nieprzyjemnego lub, co gorsza, naruszyć dumę Lwa, przygotuj się na prawdziwą wojnę. Nikt nie uniknie jego gniewu.

Główne zdjęcie: 5-tv.ru