Nie tylko zwierzęta domowe, ale również dzikie zwierzęta zaczynają wzbogacać się intelektualnie wtedy, gdy mieszkają blisko ludzi. W szczególności zdobywają doświadczenie jak należy zdobywać pokarm i wodę. Dzikie zwierzęta nie wiedzą co to jest butelka plastikowa, ale gdy spragniona wiewiórka w rękach ludzi zauważyła butelkę wypełnioną wodą, natychmiast zaczęła prosić, aby się nią podzielili!

Wiem, że w środku znajduje się woda! Daj mi się napić!

Nie wiemy, gdzie został nakręcony ten filmik. Prawdopodobnie jest to jakiś amerykański park miejski. Generalnie w takich parkach mieszka wiele wiewiórek, które bezwstydnie żebrzą o jedzenie. Jednak gdy chodzi o wodę, takie przypadki należą raczej do rzadkości. Najwyraźniej spragnione zwierzątko naprawdę bardzo chciało pić, ponieważ usilnie i uporczywie prosiło o wodę. A kiedy ludzie pomyśleli w jaki sposób mają go napoić, to wiewiórka wypiła za jednym zamachem co najmniej jedną szklankę!

Source: youtube.com

Niestety wiewiórka nie była zbyt grzeczna i wdzięczna, bowiem szybko uciekła. Zdaniem ekspertów wiewiórki miejskie są bardzo sprytne. Wystarczy, że owe zwierzątko raz zobaczy, że woda wylewa się z butelki, natychmiast umiejętnie wykrywa związek przyczynowo-skutkowy. Nagranie wideo – to dodatkowy dowód na to. Wiewiórka stawia przed sobą ten cel – za wszelką cenę próbuje napić się wody. I to jej się udaje!

Główne zdjęcie: storyfox.ru