Koziorożec

Na trzecim miejscu w rankingu znajduje się Koziorożec. Przedstawiciele tego znaku zodiaku są często oskarżani o egoizm i kierowanie się w życiu wyłącznie własnymi interesami. Jednak w rzeczywistości Koziorożce są prawdziwymi dobrodziejami, bowiem zawsze są gotowi skutecznie nieść pomoc bliźniemu.

Jednak Koziorożce odznaczają się najbardziej logicznym myśleniem. Mają bowiem wyjątkowe wyczucie taktu. Dlatego zawsze wiedzą, kiedy mają zostawić osobę i dać jej spokój, a kiedy mają zacząć działać, wyciągając kogoś z „bagna”.

Dość często Koziorożce są utożsamiane z chłodnymi i bezdusznymi osobami. Nikt nie oczekuje od nich faktycznego przejawu troski. Lecz potem jesteśmy mile zaskoczeni tym, że ze wszystkich przyjaciół jedynie przedstawiciele tego znaku zodiaku nie odrzucili naszą prośbę o pomoc. W takich przypadkach korzyści, jakie płyną z Koziorożca trudno przecenić – postępuje on według praw logiki.

Ale Koziorożec nie potrafi uważnie słuchać jak psycholog. Z tego powodu jest często oskarżany o to, że jest twardzielem. Przecież nasi ludzie są przyzwyczajeni do pewnego schematu: przychodzą do znajomych z kłopotami, oni słuchają i ocierają łzy. A potem z nierozwiązanym problemem, ale z lekkim sercem, wracają do domu i pozostają sami ze swoimi problemami. To wypracowywany przez lata schemat. Ale Koziorożcy postępują inaczej. Chcą, aby im spokojnie opowiedzieć o wszystkim, zatem wysłuchają i bezemocjonalnie przedstawią własne pomysły rozwiązania określonego problemu.

Panna

Zimni egoiści. Tak większość ludzi mówi o Pannach. I nawet nie pomyślą, że mogą liczyć na pomoc z ich strony. I to jest ich błąd! Albowiem przedstawiciele tego znaku zodiaku nigdy nie zostawią przyjaciół w biedzie. Dlatego nawet zupełnie obcy człowiek może spokojnie liczyć na ich pomoc i wsparcie.

Ale Panny sami nie wiedzą dlaczego oni się tak zachowują. Po prostu coś takiego mają w sobie, co nie pozwala im zostawić człowieka w biedzie. I bez względu na to, ilu przedstawicieli znaku przysięga, że już nigdy więcej nie będą postępować altruistycznie, zawsze jednak możemy liczyć na ich pomoc. A jeśli na ich oczach dzieje się wielka niesprawiedliwość, to muszą coś z tym zrobić.

Chociaż w 99% Panny szukają własnej korzyści. Z tego właśnie powodu chętnie pomagają innym. Nie zawsze dotyczy to pieniędzy lub innych dóbr materialnych. Czasami ważniejsze jest dla nich zdobycie czyjegoś zaufania, dobrej reputacji lub nawiązywania kontaktów. Ogólnie rzecz biorąc, jeśli Panna ci pomaga, to oznacza, że naprawdę tego potrzebujesz. I jest prawdopodobne, że ujawni się to dopiero za kilka, a nawet kilkanascie lat.

Ale od osób spod znaku zodiaku Panny nie warto spodziewać się sentymentalnych słów. Bowiem potrafią bezemocjonalnie wysłuchać nawet najbardziej bolesną historię człowieka, a następnie spokojnie zrobić dla tej osoby wszystko, co od nich zależy. Co więcej, takie zachowanie nie wskazuje na obojętność Panny. Są po prostu pewni, że w każdej sytuacji należy działać, a nie lamentować!

Baran

Barana często określają słowem „egoista”, który ma niezrównoważony temperament. Jednak można być mile zaskoczonym jego zachowaniem: jest gotowy spieszyć się z pomocą potrzebującym. I nie należy zastanawiać się nad ukrytymi motywami takiego zachowania – Barany są absolutnie bezinteresowni! Są także zbyt prostolinijni oraz ogarnięci wzniosłymi ideałami... To pomaga im budować dobre relacje z innymi ludźmi.

Ale ciekawe jest to, że przedstawiciele znaku często są troskliwi wobec nieznajomych – obcych ludzi. Są gotowi zrezygnować ze wszystkich swoich spraw, zapomnieć o codziennych obowiązkach i pracy, aby śpieszyć się z pomocą tej osobie, która dawno temu trafiła z nim do szpitala. Co więcej, podczas wykonywania tych prawdziwie heroicznych czynów, Baran całkowicie zapomina o porzebach bliskich krewnych! Osoba spod tego znaku ich nie widzi ani nie słyszy – dopóki nie realizuje swoją misję.

Barany zawsze gotowi śpieszyć z pomocą, nawet wtedy, gdy są bardzo zajęci. Jeśli potrzebujesz pomocy od Barana, powiedz mu o tym wprost. I nie zwracaj uwagi na wyraz jego twarzy – podczas rozmowy przedstawiciel tego znaku zodiaku będzie podnosił brwi i marszczył czoło. Ale wcale nie dlatego, że nie chce pomóc! Nie! Zastanawia się tylko nad tym, w jaki sposób ma realizować swój następny wielki wyczyn. I uwierz mi, zrobi to jak najlepiej.

A więc kiedy masz jakiekolwiek problemy – warto zwrócić się o pomoc do Barana. On zawsze chętnie ci pomoże…

Główne zdjęcie: google.com