Lekarze zapewniają, że po kursie rehabilitacji dziewczynki będą mogły prowadzić normalne życie.

Siostry Erwin i Prefina Bangalo urodziły się w czerwcu 2018 roku w Republice Środkowoafrykańskiej. Okazało się, że urodzili się z połączonymi głowami. Neurochirurdzy po przeprowadzeniu badania odkryli rzadką postać patologii, w której niektóre ważne naczynia mózgowe okazały się wspólne.

Kierownictwo szpitala pomogło wysłać noworodków do Watykańskiego Szpitala Dziecięcego w celu uzyskania fachowej porady dotyczącej możliwości separacji.

W szpitalu dziewczynki przeszły kilka zabiegów, których celem było wywołanie nowego krążenia krwi. Ostatni zabieg trwał 18 godzin i uczestniczył w nim zespół 30 ratowników medycznych. Na szczęście zabieg zakończył się sukcesem. Badanie MRI potwierdziło, że mózgi obu dziewcząt nie zostały uszkodzone.

To pierwszy tego typu udany zabieg i prognozy lekarzy są bardzo optymistyczne – zapewniają, że po kursie rehabilitacji dziewczynki będą mogły prowadzić normalne życie.

foto: storyfox.ru

Matka dziewcząt, Ermin, nie ma wykształcenia, ale naprawdę ma nadzieję, że jej córkom uda się je zdobyć i być może zostaną także lekarzami, którzy uratują komuś życie.

Główne zdjęcie: storyfox.ru