Helene Rizzo (pseudonim twórczy Segara) to słynna francuska piosenkarka. Urodziła się w lutym 1971 roku w małym miasteczku między Marsylią a Tulonem. Miłość do muzyki odziedziczyła po ojcu, który dosłownie uwielbiał operę. Jej rodzice rozwiedli się, gdy miała 8 lat. Młoda Helen zgodziła się zamieszkać z matką.

Już w wieku 11 lat została uczestnikiem konkursu muzycznego, który udało jej się zwyciężyć. W tym konkursie dziewczyna zaśpiewała piosenkę Nany Muskuri „L’amour en heritage”.

Nawiasem mówiąc, matka nie podzielała jej aspiracji, by zostać piosenkarką. Kobieta marzyła, że ​​dziewczyna będzie pracować w biurze burmistrza. W tym samym czasie sama Helen wyraziła chęć śpiewania. W tej kwestii przyszłą artystkę wspierała jej ukochana babcia.

Już w wieku 14 lat musiała opuścić dom matki z powodu konfliktu z ojczymem. Spędziła trochę czasu w pensjonacie, a potem zaczęła mieszkać z tatą.

Rok później wzięła udział w castingu wokalnym, podczas którego wzięła udział w reklamie dla jednej ze stacji radiowych. W 1993 roku Helene przeprowadziła się do Paryża.

Życie w stolicy było początkowo bardzo trudne dla przyszłej gwiazdy, dziewczynie zajęło długi czas aby przyzwyczaić się żyć w wielkim mieście. Aby mieszkać w stolicy, Helen musiała zarabiać dodatkowe pieniądze jako piosenkarka w różnych lokalach.

W tym samym czasie wydała swój pierwszy singiel „Loin”, który nie zdobył wielkiej popularności. Trzy lata później zaczęła współpracować z Fabrizio Salvadori.

Przedstawił ją Orlando, który współpracował z Delilah. Był pod ogromnym wrażeniem umiejętności wokalnych Helene. Mężczyzna zdecydował się pomóc w jej karierze. Priorytetem było pozbycie się tych zbędnych kilogramów i całkowita zmiana wyglądu, a nie nagranie nowego albumu.

Singiel „Je vous aime adieu”, wydany przez Helene, stał się popularny, a nawet zdobył nagrodę muzyczną. Jej duet z piosenkarzem Joe Dassinem był również bardzo zauważony. Ich wersja „Et si tu n'existais pas” jest nadal uważana za jedną z najbardziej romantycznych.

Możesz osobiście się w tym przekonać oglądając wideo do tej kompozycji:

Source: youtube.com

Główne zdjęcie: storyfox.ru