Przybyli do nas długo wyczekiwani goście, a ja jako dobra gospodyni chciałam poczęstować ich czymś smacznym.

Tak więc po krótkim zastanowieniu przypomniałem sobie, że każdy w naszym gronie bez wyjątku uwielbia owoce morza. Akurat dzień wcześniej byłam w supermarkecie i kupiłam krewetki w cenie akcyjnej. Cóż, postanowiłam ugotować z nimi sałatkę, ale trzeba przecież dodać innych składników do tej sałatki ...

W lodówce leżał ser z orzechami włoskimi, ma on bardzo bogaty i wyrazisty smak, kupiłam też świetne awokado, w końcu wyszła mi doskonała sałatka.

Do przygotowania tej sałatki potrzebujemy:

  • Duże awokado - 1 szt.
  • Krewetki - 150 g
  • Ser - 70-100 g
  • Majonez lub śmietana - 2 łyżki
  • Koperek i sól do smaku

foto: google

Awokado pocięłam na pół, wyjęłam pestkę i zdjęłam skórkę, pokroiłam miąższ na małe kawałeczki i włożyłam do salaterki.

Wskazówka! Przed zakupem awokado dotknij go, nie powinno ono być twarde, ani zbyt miękkie, na skórce nie powinno być plam.

foto: google

Dodałam krewetki.

Oczywiście krewetki lepiej kupić w pancerzach, ugotować w osolonej wodzie z przyprawami, obrać i dodać do sałatki, jednak ja kupiłam już obrane w zalewie – też okazały się pyszne.

foto: google

Ser i czosnek starłam na tarce o małych oczkach i dodałam do sałatki.

Do sałatki nadaje się dowolny ser, według preferencji osobistych. Dodałam ser z orzechami włoskimi – wyczuwalny był orzechowy smak, który nadawał sałatce wyjątkowoci.

foto: google

Drobno posiekałam koperek i dodałam do sałatki. Jeśli nie lubisz koperku, po prostu go nie dodawaj. Doprawiłam majonezem (można też kwaśną śmietaną lub jogurtem), solą do smaku i wymieszałam.

Składników jest bardzo mało, a smak sałatki jest bardzo bogaty i wyraźny.

Tę sałatkę można również podawać w tartaletkach – okazuje się wyśmienita, zdecydowanie polecam. Zobaczycie, że goście to docenią.

foto: google

Główne zdjęcie: google.com