Psy istnieją od wieków. Są tak różnorodne, że nikogo nie dziwi niecodzienny wygląd czy charakter. Czworonogi są dobre i złe, potężne i delikatne, ogromne i miniaturowe.

foto: google

Najmniejszy pies Chihuahua na świecie mieszka w Polsce! Jak wiesz ta rasa znajduje się w rankingu najmniejszych! Średnio ważą to około 3 kg, a wzrost dorosłego okazu to od 15 do 23 cm, jednak piesek Toudi nawet jak na chihuahua bije wszelkie rekordy. W wieku 4 miesięcy jego wzrost to tylko 6 cm.

foto: google

Oczywiście Toudi nie zdobył jeszcze miejsca w Księdze Rekordów Guinnessa, ale są realne szanse, aby tam się dostał i pobić rekord. Konkurentem jest długowłosy przedstawiciel tej samej rasy o imieniu BOO-Boo. Dorósł do 10 cm i waży zaledwie 700 g. Pozostaje czekać, aż mały Toudi dorośnie. Wtedy może przystąpić do prawdziwej walki o pierwsze miejsce.

foto: google

Właściciele opowiadają, że w wieku 10 tygodni maleństwo ważyło zaledwie 300 g i było wielkości jabłka. Pomimo super miniaturowych rozmiarów rozwój szczeniaka przebiega całkowicie normalnie i jest on zdrowy. Dlaczego ten przedstawiciel czworonożnego świata rośnie inaczej, właściciele nie wiedzą. Ma nawet rodzeństwo o zwykłym rozmiarze i wadze. Jon waży około 1,5 kg.

foto: google

Karmienie takiego maleństwa nie jest trudne. W końcu je tylko szczyptę suchej karmy. Ale też są minusy takiego rozmiaru. Poruszając się po domu, trzeba uważnie patrzeć pod nogi, by nie nadepnąć na najmniejszego psa!

foto: google

To maleństwo to prawdziwa sensacja, a przyjaciele i znajomi rodziny patrzą na ten cud z zazdrością! Szczeniakiem opiekuje się dziewczyna, która narzeka, że ​​jej przyjaciele chętnie odwiedzają ją, ale rozmawiają nie z nią tylko z psem. W końcu niecodziennie widzisz zwierzaka, który w pełnym tego słowa znaczeniu mieści się na dłoni!

foto: google

Główne zdjęcie: google.com