Arogancja – druga natura. To takie proste, ale jakie będą tego konsekwencje? Żadnych, prawdziwa arogancja nie boi się konsekwencji. Czy się z tym zgadzasz? Oznacza to, że zdecydowanie należysz do najbardziej aroganckich znaków zodiaku. Zobaczmy.

Pierwsze miejsce

Na pierwszym miejscu wśród aroganckich znaków zodiaku jest duży drapieżny kot, czyli Lew. On w ogóle się do tego nie przyznaje. Po prostu wierzy, że ma do arogancji prawo od urodzenia. Kimkolwiek się urodził i był, zawsze pozostanie Lwem. Wrodzony egoizm i wielka duma sprawiają, że Lew jest bardzo zdradliwą postacią. Im silniejsza jest jego arogancja, tym mniej on sam jest tego świadomy. Po prostu zachowuje się tak, jak lubi i jak będzie mu najbardziej wygodnie. Jego arogancja jest z natury niemal dziecinna, ponieważ według Lwa jego arogancja sprawia ludziom przyjemność... zmierzenie się z arogancją Lwa. Niektórym może się to wydawać dość dziwne, ale tak naprawdę jest. Jednocześnie Lew umiejętnie i bez trudu łączy w sobie pewną bezbronną (jeśli można tak powiedzieć) zuchwałość, drapieżną przebiegłość i dość obłudne podejście tam, gdzie sytuacja i ludzie tego wymagają.

Drugie miejsce

Na drugim miejscu wśród najbardziej aroganckich znaków jest ognisty Baran. Okazuje on arogancję, bo łatwo mu to przychodzi. Niewielu śmiałków staje na drodze wybuchowego i agresywnego Barana. Jeśli jednak sytuacja wymaga innego, bardziej subtelnego podejścia, Baran nie ma nic przeciwko przeprofilowaniu się na dobrego i dobrodusznego człowieka, umiejętnie ukrywając swój trudny i gorący temperament. Ale w przypadku Barana nie ma tak wielu sytuacji wymagających posłuszeństwa i łagodności. Dla naprawdę subtelnych natur Baran może stać się prawdziwym koszmarem, nawet o tym nie wiedząc. Arogancja Barana nie zawsze jest tak przerażająca, jeśli weźmiemy pod uwagę jego wewnętrzną dobroć i żywe ludzkie zainteresowanie innymi ludźmi. Przy słabszych i bardziej wrażliwych Baran stara się zachowywać inaczej, jeśli to możliwe. W jakiś sposób to nie jest dobre i nie jest interesujące.

Trzecie miejsce

Pedant i pragmatyk Koziorożec zajął trzecie miejsce wśród najbardziej aroganckich i zuchwałych znaków. Jest bardzo ambitny, ma wielkie plany, ale nie mają one nic wspólnego z bujaniem w obłokach. Aby osiągnąć cel, Koziorożec jest w stanie poświęcić swoje pragnienia i zainteresowania, a co dopiero mówić o innych. W przypadku Koziorożca zuchwałość nie jest cechą charakteru, ale narzędziem, którego należy używać w razie potrzeby i bez zbędnych emocji. Jednak w przypadku pracowitego Koziorożca narzędziem może stać się wszystko (nawet ludzie). Koziorożec ze względu na brak czasu i specyfikę myślenia ścisłego i samokształcenia nie będzie myślał o tym, czy jest arogancki, czy nie, jest ponad tym konceptem. Co więcej, bez względu na to, jak paradoksalnie to zabrzmi, w razie potrzeby staje się jeszcze bardziej arogancki. Jego słowa i czyny nagle stają się ugruntowanymi zasadami, których nie można łamać. Czyż nie jest to prawdziwa arogancja...

Główne zdjęcie: google.com