Wzruszająca historia miała miejsce w świecie zwierząt w jednym z ogrodów zoologicznych w hiszpańskiej Maladze. Tam urodził się szympans Djibril, ale mógł zostać sierotą przy żyjącej matce. Na szczęście dla malucha znaleziono rodziców zastępczych.

foto: lemurov.net

Mama Djibrila na imię Kika całe swoje życie spędziła w cyrku, gdzie była traktowana brutalnie, a czasem okrutnie. Zwierzę zostało zabrane z cyrku do zoo, gdzie wydarzył się cud – samica szympansa zaszła w ciążę i urodziła piękne, zdrowe dziecko. Jednak niestety Kika nie okazywała synowi żadnych uczuć. Dzieje się tak czasem w dzikiej naturze, ponadto samica nie mogła w pełni poczuć instynktu macierzyńskiego z powodu poprzedniego nie najlepszego swego życia: po prostu nie wiedziała, jak zachowywać się z dzieckiem.

foto: lemurov.net

Djibril został bez matki, więc pracownicy zoo byli zmuszeni na jakiś czas znaleźć mu nowego rodzica. Została nim pluszowa zabawka – zabawny mięciutki szympans, bardzo podobny do samego dziecka. Maluch spędzał prawie cały czas ze swoją nową sztuczną matką, nawet spał w jej ramionach. Zdjęcia z Djibrilem, delikatnie przytulającego zabawkę, przeleciały po całym świecie i wzbudziły emocje w każdym, kto je zobaczył.

foto: lemurov.net

Pracownicy zoo karmili Djibrila sutkiem z butelki, dopóki nie stał się silniejszy. I przez cały ten czas dziecko nie opuściło pluszowej zabawki. Kiedy szympans dorósł, postanowiono przeprowadzić go do Bioparku, rezerwatu przyrody znajdującego się w Walencji. Djibril dotarł tam w wieku 16 miesięcy i od razu zaczął szukać tam prawdziwej matki, która mogłaby nauczyć go podstawowych umiejętności niezbędnych w królestwie zwierząt.

foto: lemurov.net

Początkowo wszyscy liczyli na doświadczoną samicę Malin, która wychowała kilkoro dzieci, ale nie przyjęła Djibrila. Potem Ewa, młoda samica, która nigdy wcześniej nie miała młodych, okazała dziecku współczucie. Przyjęła Djibrila, a on z kolei docenił opiekę i się odwzajemnił.

foto: lemurov.net

Teraz Ewa i Djibril są nierozłączni, co bardzo cieszy, ponieważ szympansy z Afryki Zachodniej, do których należy młode, są na skraju wyginięcia. Nowy mieszkaniec ogrodu zoologicznego może odegrać ważną rolę w ochronie i rozwoju populacji, jeśli zdobędzie zaufanie i autorytet wśród innych szympansów.

Główne zdjęcie: lemurov.net