W medycynie naturalnej kurki są bardzo cenione.

Po prostu grzyby te zawierają substancję zwaną chinomannozą, która nie jest tolerowana przez chrząszcze, robaki, a nawet wszelkiego rodzaju herminty.

Ta substancja jest kapryśna, nie toleruje obróbki cieplnej, ulega zniszczeniu w temperaturze 50 stopni. Na zimno niszczy ją sól. Oznacza to, że kurki należy przyjmować w postaci suchego proszku, w kapsułkach lub w postaci nastoju na wódce lub winie.

* Chinomannoza w kurkach to absolutnie naturalna substancja, która nie wywołuje skutków ubocznych i niszczy pasożyty oraz ich jaja, w przeciwieństwie do preparatów „Vermox” czy „Pirantel”, które działają tylko na osobniki dojrzałe płciowo.

* Drugą substancją czynną kurkek jest ergosterol, który skutecznie wpływa na enzymy wątrobowe. Służy do jej oczyszczenia.

* Kwas trametonolinowy skutecznie przeciwdziała wirusom zapalenia wątroby.

Nastój.

1 łyżkę suszonych i sproszkowanych kurek wlewa się do 200 ml wódki i pozostawia się na 10 dni, mieszając codziennie. Nie filtruj, wstrząsaj przed użyciem i pij z osadem.

- w przypadku zarażenia pasożytami – 2 łyżeczki wieczorem przed pójściem spać przez 20 dni;

- choroby wątroby (otyłość, naczyniaki krwionośne, marskość wątroby), trzustki - 1 łyżeczka dziennie wieczorem przez 3-4 miesiące;

- zapalenie wątroby - 1 łyżeczka rano i 1 wieczorem przez 4 miesiące;

- na oczyszczenie wątroby - 2 łyżeczki wieczorem przez 15 dni.

W medycynie naturalnej kurki są bezcenne. Działają przeciwnowotworowo i immunostymulująco, pomagają przy chorobach zapalnych, zawierają kilkakrotnie więcej witaminy A niż marchew. Dlatego w Chinach leki z kurkek są stosowane do korekcji wzroku i leczenia ślepoty nocnej. Podzielcie się tym materiałem ze znajomymi, jak nam się wydaje, będą również zainteresowani nauczeniem się czegoś nowego o otaczającym nas świecie.

Główne zdjęcie: storyfox.ru