Ludzie z całego świata, gdziekolwiek jesteście, wiem, że nie macie teraz łatwo. Jestem starym człowiekiem, żyję długo i żyję z optymizmem.

Apeluję do zdesperowanych młodych ludzi.

Uwierzcie mi. Czytałem, nie pamiętam gdzie, czy w Starym Testamencie, czy w książce Carlosa Castanedy, o jednym szamanie. Była susza - ginęło bydło, umierali ludzie. A szaman powiedział: „Róbcie rowy. Kopcie rowy pod deszcz”. „Ale nie ma deszczu”. „Kopcie rowy i spadnie deszcz”.

Niewierni powiedzą, że to nonsens. Dobrze, wierz w co chcesz. To jest racjonalne myślenie. Ale nie sądzę, aby racjonalne myślenie obecnie działało. Potrzebujesz irracjonalnego myślenia, podświadomości! Kiedy byłem mały, marzyłem o tym, by stać się tym, kim jestem teraz. Może miałem wizję, nie wiem. Nie bardzo wierzyłem, ale to, o czym marzyłam, przydarzyło mi się. A teraz wierzę, że możemy zagęścić czas, przyciągnąć go do siebie. Albo marzenia o przyszłości: „Och, zrobię coś w przyszłym roku”. To nie istnieje, jutro nie istnieje, nie ma następnej godziny. To tylko możliwość. Ale możemy przeciągnąć czas do teraźniejszości, teraz, bezpośrednio do splotu słonecznego, do naszej duszy.

Kopcie rowy! Cokolwiek zamierzasz zrobić, wierz w to, wierz w to, wierz w to. Jeśli nie wierzysz, baw się w wiarę. Zachowuj się tak, jakbyś wierzył. To jest moc. To jest absolutna siła. I wtedy to się stanie. Zaufaj mi, staremu głupcu. To zadziałało w moim życiu - zadziała i w twoim. Nigdy się nie poddawaj! Wierz w to, wierz w to, wierz w to! Jesteś agnostykiem, ateistą, kimkolwiek, to nie ma znaczenia. Wierz w to, wierz w to, wierz w to! Jak ja wierzę”.

Anthony Hopkins

Główne zdjęcie: storyfox.ru