Karmiłam storczyki nawozami, które kupiłam w tym samym sklepie, w którym były sprzedawane rośliny. Jednak pomimo wysokich kosztów nie dawało to sensu. Wydawało mi się nawet, że te środki tylko pogarszają stan kwiatów. Więc pieniądze poszły na marne.

Kiedyś zostałam zaproszona na rocznicę, gdzie była kobieta, która pracowała w dużej kwiaciarni. To tam kupiłam kilka swoich pierwszych orchidei. Po rozmowie z nią zapytałam, dlaczego kwiaty w sklepie wyglądają tak pięknie, ale w domu nie chcą kwitnąć.

Pracownica sklepu podzieliła się ze mną „przepisem” na magiczny nawóz, który sami przygotowują w sklepie. Okazuje się, że nie używają żadnych środków chemicznych. To było dla mnie prawdziwe odkrycie, bo zawsze myślałam, że w sklepach rośliny są czymś napompowane.

Jak przygotować domowy nawóz:

Weź trzylitrowy słoik i wlej do niego ciepłą przegotowaną wodę.

Następnie wyciśnij jeden ząbek czosnku lub zetrzyj na tarce o drobnych oczkach.

Pozostaw nawóz do zaparzenia. Potrwa to 3 godziny.

Następnie odcedź nawóz za pomocą gazy.

Polej czosnkowym środkiem orchidei bezpośrednio do doniczki.

Bardzo ważne jest, aby dzień przed karmieniem podlewać storczyki zwykłą wodą. W ten sposób nie zaszkodzisz systemu korzeniowemu nawozem czosnkowym.

Oto prosty nawóz dla twoich orchidei! Chcę jednak zwrócić uwagę na to, że zadziała tylko wtedy, gdy storczyki będą uprawiane w sprzyjających dla nich warunkach. To jest bardzo ważne!

Główne zdjęcie: jemchyjinka.ru