Czerwona ryba kojarzy się ze świętami noworocznymi i bożonarodzeniowymi. Świetnie prezentuje się na kanapkach, może być stosowana do sałatek, pizzy... Istnieje wiele możliwości wykorzystania ryby. Ale nie wszystkie ryby wychodzą wystarczająco smaczne.

Najpierw musisz kupić dobrą mrożoną rybę. Ale najlepiej unikać schłodzonej, jej mięso psuje się jeszcze zanim wyląduje na twoim talerzu.

Dalej zaczynają się zasady krojenia i solenia ryb. Nóż powinien być ostry, świeżo naostrzony, aby idealnie ciąć, a nie szarpać czerwoną rybę. Aby uzyskać lepszy smak, możesz posmarować ostrze gałką muszkatołową.

foto: lemurov.net

Najpierw odcina się głowę ryby, robi się to pod kątem. Następnie z korpusu można oddzielić kilka steków. Drobne kawałki z radością zostaną zjedzone przez koty.

foto: lemurov.net

Małe ości z fileta wyjmuje się pęsetą. W ten sposób mięso zachowuje swoją strukturę i wygląd. Ale nie musisz usuwać skóry przed soleniem. Dzięki niej ryba zachowa swój naturalny bogaty smak.

foto: lemurov.net

Mieszanka do solenia składa się z soli i cukru w proporcji dwa do jednego. Nie potrzeba więcej składników, ale jeśli chcesz, możesz dodać łyżkę brandy. Dzięki temu ryba będzie bardziej pikantna.

foto: lemurov.net

Pozostaje umieścić rybę w pojemniku nasmarowanym mieszaniną do solenia. Wstawia się do lodówki na jeden dzień. Tak krótki czas wystarczy, aby filet rybny był doskonale nasycony.

Główne zdjęcie: lemurov.net