Nathan Myhrwold, znany fotograf, naukowiec i były dyrektor ds. Technologii w Microsoft Corporation, zdołał uchwycić ujęcia płatków śniegu w najwyższej rozdzielczości w historii. W tym celu użył urządzenia własnej produkcji.

Myhrvold potrzebował półtora roku, aby opracować aparat o rozdzielczości 100 megapikseli, zdolny do uchwycenia drobnych płatków śniegu. Wynalazca wykonał sto zdjęć każdego z płatków śniegu, po czym ułożył je w stos, aby uzyskać ostrość całego obrazu.

W rezultacie możesz kontemplować, jak różnorodne są te niesamowite płatki śniegu, z których większość ma nie więcej niż dziesięć milimetrów średnicy.

Filmik został nakręcony w Kanadzie i na Alasce. W tym filmiku sam Myhrvold opowiada o wykonanej pracy:

Source: youtube.com

Myhrvold użył 100-megapikselowego mikroskopu, aby stworzyć swój własny, unikalny aparat. Aby mieć czas na zrobienie wystarczającej ilości kadrów każdego płatka śniegu, fotograf dodał do aparatu specjalny stopień chłodzenia, który zapobiega szybkiemu topnieniu kryształków lodu.

Klejnotem na zdjęciu są płatki śniegu w kształcie gwiazdy dendrytu.

Myhrvold jest nie tylko fotografem, ale posiada również tytuł doktora fizyki i matematyki teoretycznej Uniwersytetu Princeton. Sam Hawking był jednym z jego mentorów. Ponadto na jego nazwisko zarejestrowano ponad osiemset patentów. Myhrvold od dawna poważnie zajmuje się planetologią, paleontologią i klimatologią.

Główne zdjęcie: gismeteo.ru