To wydarzenie najpierw mnie bardzo wzruszyło, a następnie uszczęśliwiło.

Moja najlepsza koleżanka ma dwie córki oraz jedengo syna. Jej synek urodził się jako wcześniak, mając zaledwie 7 miesięcy. Prawie nie przeżył on porodu i trzeba było go reanimować. Dlatego też nie jest on całkowicie zdrowy. Większa część jego ciała jest sparaliżowana.

W pierwszych trzech miesiącach życia chłopca, jego rodzice przeżywali bardzo ciężki okres.

Odwiedzili oni mnóstwo doktorów, mając nadzieje na jego wyleczenie, lecz nic to nie pomogło.

Któregoś dnia podczas wizyty, jeden z doktorów nakazał im, aby zakupili oni pieska rasy chow-chow bądź labrador. Matka dziecka od razu zaprotestowała i powiedziała, iż w ich mieszkaniu jest troje maluchów, z czego jeden syn jest chory, dlatego też myślała, iż nie będzie to możliwe. Doktor odpowiedział, iż muszą oni to zrobić, a nie mogą.

Rodzice dziecka zakupili suczkę rasy chow-chow, w wieku trzech miesięcy. Obie ich córki były z tego powodu bardzo szczęśliwe, aczkolwiek pieska nie obchodziły one, a ich braciszek.

Podszedł on do niego i zaczął go skubać. Rodzice byli zdziwieni, ponieważ skubał on tylko te miejsca ciała chłopca, które były sparaliżowane, lecz zdecydowali się nie reagować.

Po kilku dniach, do ich domu przyszła masażystka. Gdy rodzice powiedzieli jej, że piesek dostaje już masaż ospowiedziała, iż niestety nie może mieć ich wykonywanych obu. Następnie rodzice zrdadzili jej, kto wykonuje masaż na ich dziecku, a ona całkowicie zrezygnowała, ponieważ stwierdziła, iż i tak nie dorówna ona pieskowi, który naprawdę potrafi pomóc.

Następnie stało się coś niewiarygodnego. Po miesiącu psich masażów, dziecko odzyskało czucie w obu rękach. Piesek bawił się z nim oraz troszczył się o niego jakby był on jego własnym szczenięcym synem.

Od tego momentu minął rok i obecnie chłopczyk odzyskał czucie we wszystkich sparaliżowanych wcześniej częściach ciała. Pozostali doktorzy są bardzo zaskoczeni, ponieważ nie dawali mu oni praktycznie żadnych szans na odzyskanie pełnej sprawności. To wydarzenie uśmiadomiło im pewne metody leczenia i z pewnością będą oni z nich korzystali w przypadku nowych pacjentów.

Source: youtube.com

Główne zdjęcie: wazne.net