Ten niezwykły luksusowy piesek Chihuahua urodził się w 2017 roku w domu, w którym mieszkało około 35 psów. Szczeniak miał pecha, urodził się głuchy i niewidomy. W tak dużym domu nikt nie chciał opiekować się psem, który potrzebował specjalnej opieki ze względu na posiadane wady wrodzone.

Ale w życiu tego pieska kanapowego Chihuahua pojawili się wolontariusze. Więc zabrali szczeniaka ze sobą i poprosili doświadczonego weterynarza o imieniu Melissa Shapiro o pomoc w jego adaptacji. Pani weterynarz, odznaczajaca się wielką cierpliwością, zgodziła się zabrać psa do swojego domu.

https://www.instagram.com/p/CEoqrYiJIyR/?utm_source=ig_embed

Prosiaczek, bo tak psiakowi dali na imie wolontariusze, był się psem bardzo nerwowym. Szczeniak był niestabilny emocjonalnie, bowiem był przyzwyczajony do stałej obecności ludzi, dlatego nie tolerował fizycznej separacji od siebie. Szczeniak krzyczał ze strachu w nowym domu. Jego właścicieli zauważyli, że takie chwile były bardzo smutnym i bolesnym doświadczeniem.

Jednak to, że w domu znajdowało się pięć innych psów, ten fakt wywarł pozytywny wpływ na zachowanie Prosiaczka. Szczeniak oswajał się z otoczeniem, a także uczył się ufać Warrenowi i Melissie. Małżeństwo wypracowało cały system komunikacji dotykowej z Prosiaczkiem.

https://www.instagram.com/p/CDRCzojpErj/?utm_source=ig_embed

Małżeństwo Shapiro szczerze potrafią się cieszyć z sukcesów swojego czworonożnego przyjaciela. Dlatego małżonkowie niedawno założyli konto na Instagramie. Za pomocą tej sieci społecznościowej często udostępniają wzruszające i zaskakująco humorem filmiki, a także publikują zdjęcia z pieskiem. Ten rodzaj treści szybko przyciąga uwagę użytkowników, więc liczba subskrybentów nieustannie rośnie. Na dzień dzisiejszy posiada 248 tysięcy subskrypcji.

Pewna nauczycielka z Internetu dowiedziała się o niezwykłej historii Prosiaczka. Była bardzo wzruszona, dlatego wypracowała specjalny program nauczania.

https://www.instagram.com/p/CHZGyfOpdXj/?utm_source=ig_embed

Melissa, właścicielka Pigleta, poparła pomysł nauczycielki, która szkoliła swoich uczniów w oparciu o jego historię. We współpracy z wyżej wspomnianą nauczycielką stworzyli specjalną stronę internetową, która została poświęconą temu niezwykłemu szczeniakowi. Na stronie znajduje się mnóstwo materiałów pomocniczych. Śmiało można z nich korzystać, szczególnie wtedy, gdy pracuje się nad kształtowaniem pozytywnego myślenia u dzieci. Także na początku następnego roku Shapiro planuje opublikować inspitującą książkę o życiu Prosiaczka.

Główne zdjęcie: lemurov.net