Oryginalny kontent w mediach społecznościowych przyniósł ogromną sławę młodemu Włochowi pochodzenia senegalskiego. Liczba subskrybentów Khaby (Khabane) Lame stale rośnie. Publikacje 21-latka Khabane śledzi ponad 70 milionów użytkowników TikTok i ponad 20 milionów subskrybentów Instagrama. Na Youtube blogerzy regularnie publikują wybór najbardziej udanych filmików tego chłopaka. Popularność przyszła do niego niespodziewanie i szybko.lemurov.net

foto: lemurov.net

Wraz z nadejściem pandemii młody człowiek stracił pracę w przedsiębiorstwie przemysłowym. W przerwach między szukaniem nowej pracy zaczął kręcić krótkie filmiki i wrzucać je do Internetu. Krótko mówiąc, istotą przekazów wideo Khaby Lame jest pytanie do osób, które w poszukiwaniu sławy wrzucają filmiki z dziwnymi, niepotrzebnie skomplikowanymi lub kompletnie głupimi akcjami lub life hackami.

foto: lemurov.net

Większość filmików Włocha to odpowiedź rozsądnego człowieka na life hack, doprawiona sporą dawką humoru i niesamowitym wyrazem twarzy. Warto zauważyć, że w swoich filmikach chłopak nie mówi ani słowa. Przezabawny wyraz twarzy i wyrazista mowa ciała od razu uczyniły z chłopaka „człowieka-mema”. Do kręcenia filmików używa zwykłego smartfonu, bez profesjonalnej obróbki i pretensjonalnej prezentacji.

foto: lemurov.net

Chłopak ma ogromną liczbę fanów, a także własne fankluby na całym świecie. Ma nawet obserwujących, którzy robią covery na jego filmiki i uzyskują wiele wyświetleń i polubień. Popularność młodego człowieka wywołała szeroki odzew nie tylko wśród publiczności, ale także wśród znanych osób. Gwiazdy reagują na jego portale społecznościowe, Lame regularnie otrzymuje oferty od topowych blogerów i znanych marek. Wśród nich jest popularna włoska firma Barilla, producent makaronów.

https://www.instagram.com/reel/CO8Ae3IIz7z/?utm_source=ig_embed&ig_rid=cadf7f55-d7b1-42dc-8b41-7e3981a13ae9

Mimo popularności bloger boryka się z problemami biurokratycznymi. Rodzina Khaby wyemigrowała z Senegalu 20 lat temu, ale nie ułatwiło to uzyskania obywatelstwa we Włoszech. Chłopak chciałby odwiedzić Stany Zjednoczone, a z paszportem Senegalu jest to bardzo trudne. Teraz Khabane ma możliwość zarabiania na swoim hobby, jego głównym zadaniem jest kupno dobrego mieszkania dla rodziców.

Główne zdjęcie: lemurov.net