Zoo pokazało, jak jego mieszkańcy cieszą się ze zmiany pogody.

Zoo Reid Park działa w Tucson w Arizonie od lat 60. XX wieku. Dla jego mieszkańców stworzono cztery strefy geograficzne, takie jak azjatycka czy afrykańska. Nie ma tu zwierząt polarnych, ale stworzone zostały wszystkie warunki dla zwierząt ciepłolubnych. Żyrafy przedstawione w zoo są reprezentowane przez kenijski wariant - Giraffa camelopardalis reticulata, czyli żyrafa siatkowana. Należy do zagrożonych gatunków: na wolności pozostaje nie więcej niż 9000 osobników. W porównaniu z innymi odmianami żyraf, wzór siatkowanych żyraf jest najbardziej geometryczny: duże, wielokątne plamy są wyraźnie zarysowane siecią czystych białych linii.

Ostatnio, po kilku upalnych dniach, w Tucson padało. Przedstawiciele parku wyjaśniają, że podczas burzy żyrafy, podobnie jak wiele innych zwierząt, są dla bezpieczeństwa wprowadzane do krytej woliery, ale w tym przypadku pogoda dopisała lekkim letnim deszczem. Radość żyraf wyrażała się w tańcu: zaczęły skakać i krążyć po swoim terenie, zabawnie unosząc nogi.

Zoo posiada kamery internetowe, które pozwalają podziwiać jego podopieczne z dowolnego miejsca na świecie. Nad teretorium żyraf również jest kamera.

Główne zdjęcie: nat-geo.ru