To tylko w kreskówkach kangury - uśmiechnięte zwierzaki i troskliwe matki. W prawdziwym życiu kangur jest niebezpiecznym zwierzęciem, przynajmniej jeśli czuje się zagrożony. Ale wiedzą też, jak być wdzięcznymi.

Pewnego jesiennego wieczoru David Boyd wybrał się na spacer brzegiem jeziora Burley Griffin w Australii. Zachód słońca był niesamowicie piękny, a mężczyzna cieszył się widokami, gdy zauważył, że coś jest nie tak. Ktoś był w wodzie przy brzegu, na lewo od Davida. Ktoś, kto wyraźnie nie mógł się wydostać - co oznacza, że ​​wyraźnie okazał się przez przypadek w zimnej wrześniowej wodzie. Budynki mieszkalne były daleko, mężczyzna już śpieszył na pomoc, gdy zobaczył, że pomoc jest już blisko.

Wyciągnął aparat i zaczął filmować. Dwóch rowerzystów porzuciło swoje rowery i pospieszyło na ratunek zwierzęciu. Przy brzegu było płytko i kangur potrafiłby samodzielnie wydostać się, gdyby woda nie była tak zimna. Najprawdopodobniej, po głupim wylądowaniu w wodzie, kangur początkowo nie mógł się wydostać z powodu szoku, a potem zimno stopniowo zaczęło go usypiać. Gdyby ci ludzie nie zdążyliby, zwierzę mogło umrzeć z powodu hipotermii. Albo mogło utonąć.

foto: google

Tak naprawdę kangur nie jest drapieżnikiem. Je trawę i robaki i jest całkowicie nieszkodliwy. Chyba że mówimy o bezpieczeństwu młodych lub kiedy kangur sam czuje się w niebezpieczeństwie. W tym przypadku urocze małe zwierzątko będzie walczyć do samego końca, używając silnych tylnych łap z pazurami. Rowerzyści mieli szczęście, że to zwierzę było zbyt wyczerpane, by się bronić – a może zdało sobie sprawę, że chcą mu pomóc?

foto: google

Dwóch ratowników wzięło kangura „pod ramiona” i wyniosło go na brzeg. Puścili zwierzę i przez ułamek minuty kangur stał, jakby się wahał. A potem położył swoje krótkie przednie łapy na ramionach kolarza, jakby chciał powiedzieć: „Dziękuję, człowieku!” i zniknął.

To było takie wzruszające! Niesamowicie piękny zachód słońca tylko podkreślił tę chwilę. Gdyby to zostało wykorzystane przez reżyserów, nie uwierzylibyśmy, uznając, że upiększa. Ale przekonaj się sam, jak tak naprawdę było.

Source: youtube.com

Główne zdjęcie: google.com