Wyobraź sobie, że założono Tobie na szyję oponę samochodową – nie jest to wspaniałe doświadczenie, prawda? A teraz wyobraź sobie, że nie da się jej pozbyć i trzeba spędzić kilka lat z oponą na szyi.

Po raz pierwszy jelenia z niestandardowym dodatkiem zauważono jeszcze w 2019 roku

foto: lemurov.net

Oto zdjęcie z fotopułapki

foto: lemurov.net

Przypuszczalnie jeleń miał oponę od bardzo dawna, będąc jeszcze młodym jeleniem. Istnieje jednak wersja, że mógł mieć oponę od zimy, kiedy nie ma poroża. Ale kiedy ma poroże na głowie, nie da się zrzucić opony, o czym przekonali się strażnicy ze straży leśnej z własnego doświadczenia. Prawdopodobnie jeleń miał oponę od kilku lat.

Nie udało się przeciąć opony, więc należało pilnie pozbyć się poroży, póki tabletki nasenne jeszcze działały

foto: lemurov.net

Dzikie zwierzę nie było łatwe do wytropienia, w rzeczywistości szukano go przez cały ten czas. Kiedy go znaleźli, pojawiło się pytanie, jak do niego podejść. Cztery nieudane próby w ciągu tygodnia! Ale w końcu wszystko się udało i zwierzę zostało uwolnione od ciężaru.

Funkcjonariusze byli zszokowani – opona zapchana liśćmi i błotem ważyła ponad 16 kg!

foto: lemurov.net

Jak zauważają w Straży Leśnej takich przypadków jest coraz więcej. Jeleni nie boją się przychodzić do domów ludzi i często się plączą w ubraniach, siatkach, płotach itp. To prawdziwy problem zarówno dla zwierząt, jak i dla ludzi.

Source: youtube.com

Główne zdjęcie: lemurov.net