Zabranie psa do domu jest zawsze rodzajem aktu miłosierdzia. Zwłaszcza jeśli chodzi o zwierzę, które doświadczyło wielu trudności, zanim znalazło się w cieple i komforcie. Ale bardzo często psy nie tylko płacą za miłość właściciela nieograniczonym oddaniem, ale także stają się prawdziwymi bohaterami. Jak na przykład ten uroczy pies o imieniu Edgar.

foto: mimimetr.me

Rodzina z Waynesboro w hrabstwie Franklin w Pensylwanii adoptowała z miejscowego schroniska psa, który został bez właściciela. Pies stał się częścią życia tej rodziny i zakochał się w każdym, kto mieszka w domu. Edgar był szczególnie miły dla dzieci - trzech córek Toma Lamberta i jego żony. Pies nawet uratował dziecku życie, udowadniając, jak bardzo kocha swoją rodzinę…

Około 3:45 Lambertowie usłyszeli głośne dźwięki. To był Edgar, który był nerwowy i głośno szczekał. Zawsze taki spokojny, tym razem pies zachowywał się zupełnie inaczej!

foto: mimimetr.me

„Edgar jest zwykle bardzo miły i nigdy nie jest zły!” - przyznał Tom. W tym momencie mężczyzna zorientował się, że coś jest nie tak.

I miał rację!

Pod osłoną nocy do przytulnego domu wszedł nieproszony gość. Przyszedł porwać jedną z dziewczynek, więc po cichu zakradał się do pokoju dziecinnego. Ale jego straszne intencje nie miały się spełnić, ponieważ wyostrzony słuch psa natychmiast wyczuł nieznajomego. Pies od razu podniósł hałas, aby obudzić właścicieli i ostrzec przed niebezpieczeństwem.

foto: mimimetr.me

Oczywiście przestępca przestraszył się i zaczął uciekać. Wściekłe szczekanie psa przestraszyło go, a nieznajomy uciekł.

Jednak to mu nie pomogło. Po pewnym czasie policja weszła na jego trop i złapała go. Sprawcą był facet o imieniu Thomas Divold. Przyznał szczerze, że chciał ukraść czteroletnią dziewczynkę, ale kiedy usłyszał szczekanie psa, po prostu uciekł.

foto: mimimetr.me

Nieproszony gość został wysłany do więzienia, a rodzina jeszcze bardziej kocha inteligentnego i lojalnego zwierzaka! Ojciec dziewczynek mówi, że przez całe życie będzie dziękował Edgarowi, który nie pozwolił dziecku cierpieć. Aż strach wyobrazić sobie, co by się stało, gdyby nie było w pobliżu wiernego psa!

foto: mimimetr.me

Główne zdjęcie: mimimetr.me