12 kwietnia 2020 r., w Niedzielę Welkanocną na zaproszenie władz miasta Mediolanu oraz katedry Duomo, światowej sławy muzyk i słynny tenor Andrea Bocelli wystąpił w katedralnej świątyni narodzin św. Marii. Koncert pod hasłem „Music of Hope” („Muzyka nadziei”) odbył się w pustej Mediolańskiej katedrze. Był to koncert dobroczynny, gdyż Andrea Bocelli nie pobrał za swój śpiew żadnego wynagrodzenia.

W czasach pandemii COVID-19 włoski kompozytor, producent muzyczny oraz wybitny muzyk wykonał solo, niosąc w świat przesłanie nadziei, miłości i uzdrowienia dla Włoch, a także dla całego świata. Gotycka katedra w Mediolanie, znajdująca się na Piazza del Duomo, jest jedną z najbardziej znanych budowli w Europie. Jednak w tym roku na Wielkanoc z powodu panującej epidemii koronawirusa wierni nie mogli zgromadzić się w tej słynnej świątyni na wspólną modlitwę i celebrację liturgiczną. Legendarny tenor wystąpił jedynie w towarzystwie katedralnego organisty Emanuele Vianelli. Koncert był transmitowany na żywo w serwisie YouTube 12 kwietnia od godziny 19.00.

W oficjalnym oświadczeniu Andrea Bocelli zauważył, że wierzy w moc modlitwy, a także w „chrześcijańską Wielkanoc, która jest uniwersalnym symbolem odrodzenia, i wszyscy – wierzący lub nie – ją teraz potrzebują. Dzięki muzyce transmitowanej na żywo połączą się miliony dłoni na całym świecie, a także przytulimy pulsujące serce zranionej Ziemi […]”. Artysta dodał, że „hojny, odważny i energiczny Mediolan i całe Włochy staną się wkrótce znowu przykładem renesansu, na który tak wszyscy czekamy […], a „w Duomo, podczas uroczystości wielkanocnych będzie przywołana tajemnica narodzin i odrodzenia”.

61-letni artysta Andrea Bocelli jest jednym z najpopularniejszych tenorów w historii. Głos włoskiego legendarnego śpiewaka operowego poruszył wiele serc, będąc wyrazem wsparcia i otuchy w tych trudnych chwilach dla Europy i całego świata.

Source: youtube.com

Główne zdjęcie: google.com