Nawet to, jak szybko jemy, może mieć znaczenie!

Podwyższony „zły” cholesterol stanowi ryzyko chorób serca i naczyń. Im więcej dostajemy „złego” cholesterolu, tym twardsze stają się ściany naszych naczyń krwionośnych i tym bardziej aktywne są specjalne płytki, które zakłócają prawidłowy przepływ krwi. Jeśli masz wysoki poziom cholesterolu, ważne jest, abyś monitorował swoją dietę. Ale kilka innych prostych kroków może również pomóc.

Kontroluj poziom magnezu

Diety bogate w magnez pomagają kontrolować poziom „niebezpiecznego” cholesterolu. Chodzi o to, że magnez działa jak naturalny bloker kanału wapniowego i obniża poziom cholesterolu we krwi. Dlatego warto włączyć do swojej diety więcej pokarmów bogatych w magnez, a także regularnie sprawdzać poziom tego pierwiastka śladowego w organizmie.

Monitoruj poziom cukru we krwi

Wysoki poziom cukru we krwi to nie tylko zwiększone ryzyko cukrzycy, ale także gwałtowny wzrost poziomu cholesterolu. Dlatego ważne jest nie tylko monitorowanie poziomu glukozy we krwi, ale także, w miarę możliwości, kontrola spożycia pokarmów zawierających dodatek cukru.

Jedz wolniej

Nadwaga jest jednym z czynników zwiększających poziom cholesterolu. Uważaj na porcje jedzenia, staraj się nie przejadać i stosuj małe sztuczki, które pomogą stopniowo chudnąć. Na przykład powolne jedzenie, dokładne przeżuwanie jedzenia i używanie mniejszych talerzy może pomóc uniknąć przejadania się i nadal nie odczuwać głodu.

Więcej śpij

Brak snu wpływa na ryzyko zawału serca i udaru mózgu w podobny sposób, jak nadwaga i wyleczenie. Jeśli regularnie brakuje Ci snu, żadna ilość zdrowego odżywiania Ci nie pomoże. Lekarze są surowi: co najmniej 6 godzin dziennie, a lepiej – 8 pełnych nocy jest dla nas niezbędne. W tym utrzymanie zdrowego poziomu cholesterolu.

Kontroluj poziom stresu

Długotrwały stres może zwiększyć poziom cholesterolu - stwierdza się to w badaniu opublikowanym na portalu Healthline. Stres wpływa na zdolność nabywania i utrzymywania zdrowych nawyków obniżania cholesterolu, a także może wywołać reakcję trójglicerydów adrenaliny, która podnosi poziom „złego” cholesterolu. Medytacja, joga, aktywność fizyczna, robótki ręczne i po prostu regularna komunikacja z przyjaciółmi – ​​wszystkie te nawyki pomagają kontrolować poziom stresu i poprawiają nasze zdrowie.

Główne zdjęcie: google.com