Mops jest rasą psów ozdobnych, słynącą z opanowania i zachwycająca urodą. Te psy wyglądają bardziej jak futrzana zabawka, pochodzą z Chin i są wspaniałymi towarzyszami. Cecha ta była bardzo ceniona przez europejskie wyższe sfery, w tym, za lekką ręką królowej Wiktorii, przez członków europejskich rodzin.

foto: lemurov.net

Jednak, sądząc po wielu portretach właścicieli niezaprzeczalnie uroczych mopsów, żaden z nich nie mógł się pochwalić takim słodziakiem jak ta zwyczajna dziewczyna o imieniu Maria.

Mieszkanka Londynu miała wyjątkowe szczęście: trzy lata temu poznała niezwykłego 6-tygodniowego szczeniaka o futerku w kolorze lodów truskawkowych.

foto: lemurov.net

To była miłość od pierwszego wejrzenia! Maria nazwała swojego pupila Milkshake (Mleczny Koktajl), choć wygląda on bardziej jak wata cukrowa. W każdym razie, dzięki swojej właścicielce, różowy mops ma wspaniałe życie: psie spa, niezliczone stroje i regularne sesje zdjęciowe.

foto: lemurov.net

Ma nawet własną stronę na Instagramie, gdzie życie różowego słodziaka śledzi ponad 110 000 internautów. Piesek zadowala swoich fanów nowymi zdjęciami i filmikami.

foto: lemurov.net

Wiele osób mylnie sądzi, że Milkshake jest albinosem, ale tak nie jest. Wystarczy spojrzeć na jego turkusowe oczy. Taki kolor nie występuje u albinosów. Mutacja ta charakteryzuje się całkowitym brakiem pigmentacji, w tym rogówki oka. Z tego powodu albinosi mają słaby wzrok i ogólnie słabe zdrowie.

foto: lemurov.net

Ten mops jest szczęściarzem: ma jeszcze rzadszą mutację genu - leucyzm. Objawia się to w różny sposób, ale nigdy nie wpływa na rogówkę, ani na zdrowie. To właśnie dzięki temu jest tak rzadka okazja by podziwiać tego uroczego psa!

foto: lemurov.net

Maria twierdzi, że spędzanie czasu ze swoim zwierzakiem pomogło jej pozbyć się lęków i ataków paniki.

Główne zdjęcie: lemurov.net