Podczas spaceru niektórzy ludzie znajdują złotą biżuterię, noże, monety lub inne przedmioty w najbardziej widocznym miejscu.

Niektórzy cieszą się ze swojego znaleziska i zabierają to do domu, a inni unikają tego.

Oczywiście zdarzają się sytuacje, gdy człowiek w pośpiechu gubi coś cennego, np. portfel lub telefon, ale bywa też, że z kieszeni wyciąga się chusteczkę do nosa lub inną rzecz, a wraz z nią wypadają monety.

Jednak niektóre przyciągające uwagę przedmioty są często specjalnie umieszczane na drogach przez zwykłych ludzi w celu rzucenia klątwy, sprowadzenia pecha lub choroby na osobę, która ten przedmiot znajdzie.

Z reguły takie przedmioty umieszcza się w najbardziej widocznym miejscu, tak aby ktoś na pewno je podniósł.

Już w dawnych czasach z pewnymi przedmiotami leżącymi na drodze wiązały się przesądy, które okazały się prawdziwe.

Jakie przedmioty znalezione na ulicy mogą przyciągnąć pecha i kłopoty?

Istnieje lista przedmiotów, których nie należy zabierać ze sobą do domu.

Takie niebezpieczne znaleziska mogą mieć bardzo negatywny wpływ na życie osoby, która je znalazła.

Nie należy podnosić na ulicy przedmiotów osobistych, takich jak rękawiczki, chustki, apaszki i inne części garderoby, a także okularów, ponieważ zawierają one energię osoby, która wcześniej ich używała.

Rzecz w tym, że energia ta może być nie tylko dobra, ale i zła; osoba, która podniosła na ulicy najbardziej niewinny szalik, może przynieść do domu pecha i choroby, a także problemy starego właściciela.

Monet nie należy podnosić na ulicy, ponieważ metal bardzo dobrze pochłania negatywną energię. Monety często zostawia się na skrzyżowaniach, a także rzuca się je na chodniku, aby przenieść straszne choroby i kłopoty na nowego właściciela.

Dotyczy to zresztą także wszelkiej biżuterii pozostawionej na ulicy. Już od czasów starożytnych wiadomo, że biżuteria i monety nie prowadzą do wzbogacenia się, lecz do zniszczenia, dlatego należy omijać takie znaleziska.

Nie powinno się podnosić obrączek ślubnych na ulicy, nie powinno się ich przymierzać nawet z ciekawości, ponieważ już podczas przymierzania na nowego właściciela przechodzą wszystkie kłopoty, które towarzyszyły staremu właścicielowi w życiu prywatnym.

Zdecydowanie odradza się podnoszenie jakichkolwiek wyrobów rękodzielniczych i rzemieślniczych, takich jak figurki, szmaciane zabawki, amulety, ponieważ wszystkie te przedmioty dość często są wykorzystywane do sprowadzania kłopotów.

Nie należy podnosić krzyży na ulicy, ponieważ pochłaniają one energię człowieka i mogą doprowadzić do zmiany losu w najmniej korzystny sposób.

Należy również unikać różnych przedmiotów do przekłuwania, takich jak noże, szpilki, a także igły, broszki, spinki do włosów i grzebienie, ponieważ takie znaleziska mogą zawierać rzucony urok.

Główne zdjęcie: google.com