Biel symbolizuje czystość, doskonałość i dobroć. Białe ubrania zawsze kojarzyły się z wysokim statusem społecznym, budząc szacunek i zaufanie innych. W szafach wielu osób z pewnością znajdują się białe, eleganckie ubrania.

Jednak przy całym swoim uroku, białe ubrania mają dużą wadę - bardzo szybko się brudzą. Usunięcie niektórych plam z takich ubrań może być bardzo trudne lub wręcz niemożliwe, dlatego postanowiliśmy opowiedzieć o kilku nietypowych i skutecznych sposobach wybielania ulubionych ubrań.

Mamy nadzieję, że nasze wskazówki rzeczywiście pomogą Ci wybielić białe ubrania i bieliznę.

Aspiryna

Ta tabletka od bólu głowy doskonale nadaje się do usuwania żółtych plam z białych rzeczy. Rozpuść pięć tabletek aspiryny w wodzie i namocz w roztworze ubrania. Po pewnym czasie wypierz ubrania w zwykły sposób.

Soda oczyszczona

Dodaj 1 szklanki sody oczyszczonej do 4 litrów wody. W wodzie tej należy zamoczyć białe ubrania lub pościel. Po wykorzystaniu sody pranie będzie śnieżnobiałe!

Sok z cytryny

Aby przywrócić swoim ulubionym rzeczom nieskazitelną biel, wlej 1 szklankę soku z cytryny do wody. Pozostaw odzież do wyschnięcia na słońcu. Istnieje jeszcze jeden sposób na wybielanie białych rzeczy. Namocz białe ubrania na noc w gorącej wodzie z dodatkiem 1 szklanki soku z cytryny. Rano upierz rzeczy w zwykły sposób.

Ocet

Dodaj 1 szklankę octu do proszku do prania. Można również spryskać octem zabrudzone miejsca, takie jak kołnierzyki i mankiety koszul. Zapach octu zniknie w miarę schnięcia odzieży.

Detergent do mycia naczyń

Najlepiej używać detergentów do mycia naczyń, które zawierają niewiele substancji chemicznych (nie zawierają fosforanów ani chloru). Detergenty do mycia naczyń są znacznie skuteczniejsze niż proszki do prania.

Nadtlenek wodoru (3%)

Nadtlenek wodoru może być stosowany do czyszczenia różnych powierzchni w domu. Jest to doskonały wybielacz bez chloru, który można dodać do prania.

Środki zawierające substancje chemiczne często powodują alergie. Dlatego staraj się używać produktów naturalnych, które są bardzo skuteczne i nie są szkodliwe dla zdrowia!

Główne zdjęcie: kakao.im