Muszę dość często czyścić dywan. Wynika to z tego, że mam w domu zwierzęta. Ponieważ mam już duże doświadczenie w czyszczeniu dywanów, mogę podzielić się z Tobą najskuteczniejszymi i najszybszymi sposobami.

Dziś porozmawiamy o moim najbardziej ulubionym roztworze. Działa dobrze i co najważniejsze składa się z niedrogich składników.

Pokażę Ci sztuczkę, jak utrzymać dywan w idealnej czystości, bez sierści, brudu i włosów:

  • Najpierw czyszczę dywan szczotką, aby zebrać wszystkie włosy i sierść zwierząt domowych. Zwykły odkurzacz nie sprosta temu zadaniu.

  • Po zebraniu wszystkich włosów polecam jednak jeszcze odkurzenie dywanu, aby pozbyć się kurzu, piasku i innych drobnych zanieczyszczeń.

Następnie przystępujemy do wykonania mojego środka, który doskonale radzi sobie z czyszczeniem dywanów. Ta magiczna mieszanka będzie składać się ze zwykłego octu 9%, gorącej wody, sody oczyszczonej i płynu do mycia naczyń.

  • Do miski wlej szklankę ciepłej wody, dodaj 2 łyżki octu, 1 łyżkę sody oczyszczonej, 1 łyżkę płynu do mycia naczyń. Następnie wszystko dobrze wymieszaj.

  • Ważne jest, aby używać gorącej wody. Dzięki temu składniki lepiej i szybciej się połączą.

  • Gdy roztwór będzie już gotowy, dodaj 2 szklanki wody o temperaturze pokojowej. W tym momencie roztwór jest gotowy i można przystąpić do czyszczenia.

  • Najpierw namaczam gąbkę w roztworze i przesuwam nią po dywanie. Następnie powtarzam to samo za pomocą ściereczki.

  • Dzięki wodzie od razu dowiesz się, jak brudny jest Twój dywan. Jeśli woda jest bardzo brudna, proponuję ją wylać i zrobić roztwór od nowa.

Uważam, że wynik jest świetny.

Nie zwilżaj zbytnio dywanu, wkrótce wyschnie i będziesz mogła ocenić, jak bardzo jest czysty. Uwierz mi, że będziesz zadowolona z efektu.

Życzę miłego dnia!

Główne zdjęcie: xitrosti.com