- Co ty robisz? Dlaczego tak siedzisz? O co chodzi? - obok mnie kręcił się wielki rudy kot.

Zobaczyłam mnóstwo filmików, w których właścicielki robią domki dla swoich kotów z pudełek, wycinają różnego rodzaju okienka o różnych rozmiarach, coś tam przyklejają, składają. Potem drażnią kota, wkładając palce przez otwory, gdy kot jest w środku. W każdym razie postanowiłam zrobić to samo, przenieść się do czasów dzieciństwa.

- Po co robisz bałagan? No na pewno, jak chcesz możesz sama tam wejść. Nawet nie próbuj mnie tam wrzucić, nie zgadzam się. Tak, będę się czepiać wszystkimi łapami i miauczeć. W sumie jest tu ładnie, są okna, miękka poduszka, ale zdecydowanie zbyt ciasno. Kto to zrobił, kto dotknął moją tylną łapę - zaraz ugryzę. A teraz inną łapę, dlaczego się ze mną drażnisz? Zaraz. Zagrajmy w inną grę, może wejdziesz do pudełka, a ja będę cię dotykał z każdej strony łapą? Dlaczego tego nie zrobisz? Nie będę wysuwał pazurów. Aha, przecież nie zmieścisz się do pudełka. Jesteś potworem. Jesteś zbyt duża, chodź, chociaż wsadź tam głowę, to ugryzę cię w tyłek. Czyż nie jest to zabawne?

Przepraszam, że co? Ręcznie robiony prezent jest najlepszym prezentem? Jakby to delikatnie ująć... Tak czy inaczej, nie potrzebuję tego. Jasiek (Rottweiler)? Jasiek? Chodź tu, tu nasza pani przeniosła się do czasów dzieciństwa. Miała kiedyś takie zabawki: papierowe lalki i trzeba było im wycinać sukienki. Wydaje się, że od tego czasu nie może spokojnie przejść obok nożyczek. Zrobiła porządki w domu, więc nie wie co teraz ze sobą zrobić. Chodź tu i doceń to niezbyt udane arcydzieło. Po co ty usiadłeś na pudełko? Bogowie, przecież zaraz dostanie ataku serca. Dwie godziny robienia tego pudełka i wszystko zniszczyłeś. Przynajmniej udawaj, że jest ci wygodnie.

Nie denerwuj się, Anka, tektura jest w porządku. Chcesz, żebym też na niej usiadł? Możesz nawet dotknąć mojej łapy, nawet tej tylnej. Jasiek, nie rozdzieraj tego. JASIEK.

Przynajmniej teraz znalazłaś sobie nowe zajęcie - wyciągaj odkurzacz.

Ej ty, fanka TikToku, dlaczego jesteś smutna? Przecież i tak cię kochamy, niezależnie od tego czy jest ten domek, czy nie.

Główne zdjęcie: pandda.one