Czy jesteś jednym z tych rodziców, którzy cały czas przytulają swoje dzieci? Rób to dalej!

Nowe badania pokazują, że kontakt fizyczny z dziećmi w okresie ich rozwoju ma o wiele większe znaczenie niż dotychczas przypuszczaliśmy.

Badanie przeprowadzone w Narodowym Szpitalu Dziecięcym w Ohio wykazało, że im więcej przytulasz swoje dzieci, tym lepiej rozwijają się one psychicznie. Uczestnikami badania, którego celem było określenie wpływu, jaki wywiera na nie kontakt fizyczny, było 125 niemowląt, zarówno wcześniaków, jak i urodzonych w terminie.

Wyniki wykazały, że wcześniaki wykazywały mniejszą reakcję na dotyk niż dzieci urodzone w terminie. Ponadto stwierdzono, że niemowlęta, które były bardziej przywiązane do matki lub personelu szpitala, wykazywały większą aktywność.

Jak powiedziała nam jedna z badaczek, dr Nathalie Mather, to pokazuje, że zwykłe rzeczy, takie jak dotykanie czy kołysanie dziecka w ramionach, są bardzo ważne w rozwoju psychicznym dziecka.

Według Nathalie: „Upewniliśmy się, że wcześniaki po prostu muszą mieć pozytywny, opiekuńczy kontakt fizyczny, podobny do delikatnego matczynego dotyku, który odczuwały przez cały czas pobytu w łonie matki”.

Wszystko powyższe pozwala nam śmiało stwierdzić, że dotyk jest niezbędny dla rozwoju mózgu.

Z tego powodu przytulaj swoje dziecko jak najczęściej!

Główne zdjęcie: kakao.im