Jak poprawić swój nastrój i odzyskać wiarę w siebie i swoje siły.

Zdarzają się dni, które możemy śmiało uznać za bardzo ciężkie. Jak zrobić coś, by mieć siły, poprawić nastrój, odzyskać wiarę w siebie i swoje siły.

Osobom spod znaku BARAN lepiej jest być aktywnymi, tworzyć, robić coś, co uwolni nagromadzoną w ciągu dnia irytację i niezadowolenie. Dobra byłaby aktywność fizyczna - basen, bieganie, spacer, jakikolwiek sport, podnoszenie ciężarów. Ewentualnie wyjście do sklepu, sprzątanie pod kanapą i za szafą. Osoby spod tego znaku będą zmęczone i rozkojarzone, nagle zdadzą sobie sprawę, że potrafią zrobić wiele rzeczy, są silne, a to pomoże się zrelaksować.

BYK może spędzić wieczór w przyjemnym otoczeniu. Można kupić coś ładnego, zrobić sobie kąpiel, wypić trochę wina, obejrzeć film. Generalnie zrobić coś, czego zwykle sobie odmawia, gdyż jest dużo do zrobienia, trzeba zdążyć ze wszystkim, gdyż jest się osobą odpowiedzialną. Jednak należy odpocząć, zrobić sobie przerwę, spędzić wieczór w zupełnie inny sposób.

BLIŹNIĘTA powinny zadzwonić do wszystkich swoich znajomych. Nie należy jednak mówić o problemach, ale o czymś przyjemnym. Warto przypomnieć sobie o wyjątkowych i niesamowitych sytuacjach, które ostatnio się wydarzyły. Ludzie sprawią, że Bliźnięta będą pełne radości, optymizmu i szczęścia. To wystarczy, żeby poradzić sobie z natłokiem myśli i problemów.

Osobom spod znaku RAK prawdopodobnie pomoże czas spędzony w domu z rodziną lub w towarzystwie ważnej osoby. Małżonek, przyjaciel, partner, dobry rozmówca. Nie należy rozmawiać o problemach, tylko się zrelaksować i cieszyć się rozmową, świecami i kolacją. Albo, jeśli nie chodzi o życie prywatne, po prostu można porozmawiać z przyjacielem i opowiedzieć o swoich zmartwieniach, dzięki czemu można uzyskać wskazówki i wsparcie.

LEW musi zawsze wiedzieć, że jest najlepszy, a szczególnie w chwilach słabości. Dlatego warto znaleźć taką osobę, która udowodniłaby, że Lew jest wspaniały, pomimo pewnych niepowodzeń. Można również poprosić bliskie osoby o wsparcie, one zrozumieją, znajdą słowa, które sprawią, że Lew nie będzie rozpaczał i wątpić w to, że jest najlepszy ze wszystkich. To jest właśnie to, czego potrzebują osoby spod tego znaku zodiaku.

PANNA musi po prostu znaleźć sobie coś do roboty. Nic tak nie relaksuje, nie pociesza i nie uspokaja jak pożyteczne, potrzebne i niezbędne zajęcie. Zrobienie porządku w szafie, uporządkowanie łazienki, ugotowanie obiadu. Panna potrafi odpocząć za robieniem coś ciekawego. Może ktoś potrzebuje pomocy - dzieci z lekcjami, mąż z remontem, matka z kwiatami... Koniecznie trzeba coś zacząć robić, żeby nie mieć czasu na niechciane myśli.

WAGA potrzebuje lekkości, odpowiednie do tego będzie dobre towarzystwo. Można pójść do kina, do parku, do kawiarni, albo gdziekolwiek indziej, oby tylko spędzić czas w miłym towarzystwie. Należy zrozumieć, że właśnie w tym ciężkim dniu życie nie zakończy się, będzie trwało nadal. Należy pamiętać, że życie składa się głównie z radosnych chwil, a niepowodzenia są wyjątkiem od reguły. Ale bez nich życie byłoby nudne i monotonne. Zatem - baw się dobrze, zjedz coś smacznego, rozchmurz się i zadbaj o to, abyś był szczęśliwy.

SKORPION potrzebuje ciszy, samotności i spokoju. I niech tak będzie - można wybrać się na spacer w samotności, wybrać się na przejażdżkę samochodem czy nawet autobusem, zakładając słuchawki, zanurzając się w najskrytsze zakamarki swojego umysłu. Nie należy zwracać uwagi na to, co dzieje się wokół, nie denerwować się, dążyć do harmonii, odcinając się od świata zewnętrznego. Wszystko będzie dobrze, ze wszystkim sobie poradzisz, wszystko się ułoży. Ale tylko wtedy, gdy jesteś spokojny. Nie należy być złośliwą osobą, pełną agresji i chęci do zemsty - to na później, teraz trzeba odnaleźć spokój wewnętrzny.

STRZELEC potrzebuje otworzyć okno, aby się odprężyć - wpuścić świeże powietrze, wypełnione ciekawymi ludźmi, muzyką, filmami, nowymi wrażeniami. Można wziąć książkę, obejrzeć film, pójść na spacer, gdzie jest mnóstwo ludzi, przyjrzeć się temu, co jest wokół - jest kolorowe, pełne zapachów, dźwięków... Dzięki temu Strzelec odpręży się po ciężkim dniu.

KOZIOROŻEC musi się ogarnąć i zacząć wymieniać swoje dotychczasowe osiągnięcia. Kiedy dojdzie do 10-30-50-100, zrozumie, że ta jedna porażka jest niczym w porównaniu z korzyściami. Jeszcze lepiej będzie, jeśli Koziorożec będzie miał wsparcie otoczenia i zamiast ubolewać z powodu porażki, przypomni sobie, gdzie i jak udało mu się odnieść zwycięstwo, mimo że inni bali się nawet do tego podejść. Innymi słowy, można chwalić siebie. Od razu poczujesz się lepiej!

WODNIK potrzebuje z kimś porozmawiać. Na dowolny temat, na przykład o topnieniu lodowców, grillowaniu, historii. Tego typu rozmowy rozpraszają uwagę, a biorąc pod uwagę, że Wodnik tego potrzebuje, sprawią, że osoby spod tego znaku zyskają siłę i odwagę. Do tego świadomość, że gdzieś, u kogoś może być gorzej, w pewnym sensie może pomóc. W porównaniu z poważnymi problemami, ten mały problem nie jest aż taki straszny. Zawsze można znaleźć wyjście z sytuacji.

RYBY potrzebują kogoś, z kim mogą podzielić się swoimi uczuciami, obawami i oczekiwaniami. Nie potrzebują rady jako takiej, ale liczy się raczej współczucie i zrozumienie. Dobrze byłoby spotkać się z kimś bliskim i spędzić przynajmniej pół godziny na rozmowie. Do tego kubek ulubionego napoju... Żadnych problemów, żadnego zmęczenia. Osoby spod znaku Ryby będą czuć się potrzebne, kochane, rozumiane i to w zupełności im wystarczy.

Główne zdjęcie: esotericblog