Każdy chce, aby jego dom pachniał przyjemnie, dobrze lub świeżo. Lepiej tak - przyjemna świeżość. Dlatego w sklepach oferują setki odświeżaczy powietrza.

Ceny za nie rosną, ale skład jest wciąż ten sam - złożone chemikalia. Co więcej, jak zauważyłam, w ogóle nie pochłaniają zapachu, ale maskują go i to na kilka minut. Dlatego, rezygnując z chemii, przerzuciłam się na naturalne odświeżacze.

A naturalność to nie jedyna zaleta. Koszt ostateczny jest skandalicznie niski.

Chcę opowiedzieć o dwóch opcjach. Używam obu w domu i jestem bardzo zadowolona.

Pierwsza opcja to spray:

Olejki eteryczne są sprzedawane w małych fiolkach w sklepach kosmetycznych i aptekach. Ceny uzależnione są od wartości surowców. Na przykład olejek cytrusowy kupimy nie drogo. Fiolka jest mała i starcza jej na prawie rok.

Do przygotowania odświeżacza potrzebny będzie pojemnik z możliwością rozpylania. Kupienie takiego nowego lub adaptacja pozostałego spod czegoś nie będzie problemem.

Będziesz także potrzebować olejku eterycznego. Lubię wszystkie cytrusy, lawendę, miętę, geranium, cedr, generalnie dobieramy według nastroju i gustu. I woda.

Sami dobieramy również stężenie roztworu. Ale na pół litra wody wystarczy 10-15 kropli olejku. A potem już obliczamy w zależności od wielkości konkretnego rozpylacza.

Przed każdym użyciem dobrze wstrząśnij butelką.

Własnoręcznie przygotowany odświeżacz można stosować w dowolnym pokoju - w kuchni, łazience, sypialni.

Nie zaszkodzi ani zwierzętom domowym, ani roślinom doniczkowym, a tym bardziej właścicielom domu.

Druga opcja to odświeżacz w postaci stałej:

Kolejna interesująca opcja odświeżacza z improwizowanych środków. Zdecydowanie warto go wypróbować.

Będziesz potrzebował szklanego lub plastikowego słoika z pokrywką. Objętościowo - 100-200 ml.

Do słoika wsyp sodę oczyszczoną. Około jednej trzeciej objętości.

Dodaj 30 kropli ulubionego olejku eterycznego, możesz dodać więcej i wymieszać.

Na szyjkę pojemnika nakładamy folię aluminiową, jeśli jej nie ma, wystarczy folia spożywcza lub torebka foliowa. A w folii wykałaczką, igłą lub zapałką robimy dziurki.

Następnie odcinamy krawędzie folii, aby uzyskać bardziej estetyczny wygląd. Muszę od razu powiedzieć, że z folią wygląda lepiej i wygodniej się z nią pracuje.

Odświeżacz jest gotowy. Wydziela dość intensywny zapach. Dlatego potrzebujesz osłony. Jeśli chcesz odświeżyć powietrze, otwórz pokrywę, a pomieszczenie wypełni się Twoim ulubionym aromatem.

Nie wiem jak Wy, ale ja nie chcę już używać sklepowych odświeżaczy.

Główne zdjęcie: xitrosti.com