Czasami używam rzeczy do niewłaściwego celu. Na przykład czasami zdarza się to z solą, ponieważ ma wiele przydatnych właściwości, które pomagają mi w gospodarstwie domowym.

Teraz powiem ci, do czego jeszcze można użyć soli, z wyjątkiem używania soli do jedzenia.

1. Do mycia podłogi

Być może nie wiedziałeś, ale sól może również zabijać zarazki. Ona może doskonale dezynfekować powierzchnie, a jednocześnie jest całkowicie nieszkodliwa dla dorosłych i dzieci. Zwłaszcza teraz jest to istotne.

foto: google

Dodaję szklankę soli do wiadra z wodą i myję tym wszystkie powierzchnie. Wyjątkiem jest to, że ta opcja nie nadaje się do mycia laminatu, na szczęście, mam teraz wszędzie płytki i wszystko doskonale się myje. Nie zapomnij również użyć rękawic, bo możesz zepsuć skórę rąk.

2. Usuwa tłuszcz.

Oprócz podłogi myję roztworem soli i powierzchnie kuchenne od nagromadzonego na nich tłuszczu. Sól doskonale radzi sobie z tym zadaniem.

3. Wyczyszcza żelazko.

Żeby to zrobić, wsypuję sól na kartkę papieru i prasuję rozgrzanym żelazkiem, dopóki ślad przypalenia nie zniknie.

4. Usuwa zapach z rąk

Po tym, jak ugotuję coś z czosnkiem lub na przykład skrobałem rybę. Ręce mogą mieć nieprzyjemny zapach, można go usunąć za pomocą soli.

foto: google

Wystarczy dokładnie pocierać ręce solą, a następnie umyć ich mydłem. Zapach musi zniknąć. Robię to samo z zapachem od drewnianych desek.

5. Do tkanin tracących kolor.

Jeśli widzę, że coś z ubrania lub z innych rzeczy traci kolor, to przed praniem moczę to w słonej wodzie. Wystarczy dodać szklankę soli do dużej miski z wodą. Moczyć najlepiej przez jeden dzień, a następnie można już bezpiecznie prać.

Główne zdjęcie: google.com