Niektórym światowej klasy milionerom udało się wzbogacić się dosłownie od zera, przykładając własną pracowitość do marzeń i łapiąc szczęście za ogon. Inni mieli dużo więcej szczęścia - urodzili się w zamożnych rodzinach.

Nie wszystkie dzieci milionerów i miliarderów staną się najbogatszymi spadkobiercami świata: ich rodzice z góry zdecydowali się oddać większość pieniędzy na cele charytatywne. Inni nie są ograniczeni do takich warunków i będą mogli w pełni cieszyć się pieniędzmi swoich rodziców i bliskich.

Paris Hilton

foto: google

Amerykańska aktorka filmowa, piosenkarka, autorka tekstów, modelka i projektantka jest prawnuczką Conrada Hiltona, założyciela sieci hoteli Hilton, której majątek wynosi około 2,3 miliarda dolarów. Co ciekawe, po jego śmierci 97 proc. pieniędzy trafi na cele charytatywne, a tylko 3 trafią do spadkobierców. Paris otrzyma około 5 milionów. Ta kwota może nie jest dla niej zbyt duża, ale zdążyła już wyrobić sobie imię, które otwiera dla niej wiele drzwi i przynosi dochody wystarczające do wygodnego życia.

Ariana Rockefeller

foto: google

35-letnia Ariana, dziedziczka ogromnej fortuny, jest pierwszą córką Davida Rockefellera Jr. i wnuczką starszego, jednego z najbogatszych ludzi w historii współczesnego świata. Była wychowywana w dość surowych warunkach, starając się chronić ją przed nadmierną uwagą. Ariana z wykształcenia jest politologiem i projektantem. Tworzy własną linię toreb i odzieży, a część swoich dochodów przekazuje różnym organizacjom.

Frances Bean Cobain

foto: google

Amerykańska artystka i modelka. Jedyne dziecko muzyków Courtney Love i Kurt Cobain, który zmarł w 1994 roku. Po jego śmierci odziedziczyła większość jego majątku i prawa autorskie do dzieł swojego słynnego ojca. Dziewczyna ostrożnie wydaje majątek, który odziedziczyła, a poza tym zarabia na życie dzięki swojej kreatywności.

Anderson Cooper

foto: google

Amerykański dziennikarz, pisarz i prezenter telewizyjny urodził się w rodzinie pisarza Wyatta Emory'ego Coopera oraz aktorki i artystki Glorii Vanderbilt. Krewni jego matki znajdowali się na liście najbogatszych rodzinnych klanów w Stanach Zjednoczonych. Anderson był wnukiem Corneliusa Vanderbilta, który zmarł w 1877 roku. Spadek, który otrzymał od matki, wynosił półtora miliona dolarów. Cooper sam dobrze zarabia - około 12 milionów dolarów rocznie.

Dyllan Lauren

foto: google

Najmłodsza córka amerykańskiego projektanta mody i przedsiębiorcy, Kawalera Legii Honorowej Ralpha Laurena, jednego z najbogatszych ludzi w Stanach Zjednoczonych i na świecie. Jednak Dyllan nie polega wyłącznie na spadku, który zapowiada się bardzo solidny. W 2001 roku otworzyła Dyllan’s Candy Bar, który jest pozycjonowany jako największy sklep ze słodyczami na świecie.

Allegra Versace

foto: google

Włoska bizneswoman. Główny udziałowiec firmy „Versace”. Siostrzenica Gianniego Versace. Allegra miała zaledwie 11 lat, kiedy zginął słynny wuj, a w wieku 18 lat otrzymała połowę jego fortuny. Versace dorastała w świecie mody, nic więc dziwnego, że po ukończeniu studiów dołączyła do firmy Gianniego Versace. Jednak odziedziczone pieniądze wystarczyłyby, by nie robiła nic do końca życia.

Ellie Hilfiger

foto: google

Córka Tommy'ego Hilfigera, amerykańskiego projektanta mody i założyciela marki Tommy Hilfiger, pewnego dnia odziedziczy część majątku ojca, który do tej pory wynosi około 450 milionów dolarów. Sama Ellie pojawiła się już w różnych serialach telewizyjnych, a nawet napisała książkę.

Marta Ortega

foto: google

Jak dotąd nikt nie wie dokładnie, jak bogata jest córka hiszpańskiego przedsiębiorcy i miliardera Amancio Ortegi, ale nie ulega wątpliwości, że nie będzie musiała przez całe życie żyć w biedzie. Jej ojciec jest twórcą znaku towarowego Zara, którego majątek przekracza dziś 67 miliardów dolarów.

Główne zdjęcie: google.com