Filmy z ulubienicą Brytyjczyków pokochała publiczność. Zwłaszcza, gdy reżyserzy szukali aktorek, których wygląd najlepiej nadawałby się do roli Lady Diany.

Caroline Bliss

Film "Charles & Diana: A Royal Love Story" (1982)

Rola księżnej Walii była debiutem dla Caroline. Rok po królewskiej uroczystości ukazał się film inscenizujący to wydarzenie. Następnie Brytyjczycy uznali związek Diany i Karola za ucieleśnienie idealnej pary. Bliss i jej partner David Robb przekonująco zagrali zakochaną parę, poruszając nawet samą Dianę.

foto: google

Amy Seccombe

Film "Diana: A Tribute to the People’s Princess" (1998)

Premiera filmu była rok po śmierci księżnej Walii. Fabuła została oparta na ostatnich latach życia Diany i jej romansie z Dodi Al-Fayed. Widzowie byli zdumieni, jak bardzo Amy wyglądała jak była żona księcia Karola. Jednak ta rola nie pomogła aktorce. Grając ulubienicę Brytyjczyków, Seccombe nie pojawiała się już na ekranach.

foto: google

Genevieve O'Reilly

Film "Diana: Last Days of a Princess" (2007)

Fani rodziny królewskiej chwalili grę Genevieve w filmie poświęconym ostatnim tygodniom życia Lady Diany. Krytycy zauważyli, że aktorka najdobitniej przedstawiała księżniczkę. O'Reilly była tak wiarygodna, że publiczność nie zwróciła uwagi na nieoczywiste podobieństwo zewnętrzne. „Pokazuje księżniczkę potrzebującą współczucia, ale manipulującą ludźmi, kochającą, ale wyjątkową – innymi słowy ludzką” – napisał The New York Times.

foto: google

Emma Corrin

Serial „The Crown”, 4-5 sezon (2020)

Brytyjska aktorka wyprzedziła swojego kolegę. Po premierze czwartego sezonu serialu widzowie byli zdumieni, jak trafnie twórcy wybrali wykonawcę do roli Diany. Emma jest nie tylko zewnętrznie niesamowicie podobna do księżniczki w młodości. Udało jej się doskonale odtworzyć język ciała, sposób mówienia, a nawet wygląd. Wielu zauważyło, że dostały gęsiej skórki, gdy zobaczyli Corrin jako matkę Williama i Harry'ego.

foto: google

Kristen Stewart

Film „Spencer”

Za wcześnie, by mówić o grze Kristen, ale jej fizyczne podobieństwo do Lady Diany jest uderzające. Pierwszy materiał filmowy z biografii reżysera Pablo Larriana uciszył krytyków, którzy byli przeciw Stewart. Nieżyczliwi wierzyli, że wybór amerykańskiej aktorki do tej roli był pochopny. Teraz widzowie nie mogą się doczekać, aby zobaczyć na ekranach tę samą imponującą Dianę, którą wcześniej podarowała im Corrin.

foto: google

Główne zdjęcie: google.com