Czasem pojawia się zwierzę, które jest tak piękne, że świat je kocha.

Frederik Wielki jest znany jako „najprzystojniejszy koń świata”. 19-letni ogier fryzyjski to własność Stacy Nazario. Mieszka w górach Ozark w Arkansas i skrada serca!

foto: inspiremore

Stacy przywiozła Frederika na swą farmę z Holandii, gdy miał 6 lat. „Gdy go ujrzałam, wiedziałam, że jest wyjątkowy” - mówi.

Ma rację! Przyciąga ludzi swą grzywą i muskularną budową. Te cechy są charakterystyczne dla jego rasy, lecz Frederik je przewyższa!

foto: inspiremore

Konie fryzyjskie pochodzą z Holandii. Ich siła i rozmiar sprawiają, że są dobrymi końmi bojowymi, hodowano je, by nosiły rycerzy. Są duże, silne oraz bardzo zwinne i dobre w dyscyplinach jeździeckich!

foto: inspiremore

Mimo masy Frederika, Stacy mówi, że jest cichy.

„Jego osobowość pasuje do wyglądu” - mówi. „Jest fenomenalny. Jego temperament jest słodki. Gdy postawisz dziecko obok niego, będzie delikatny. To łagodny gigant.”

foto: inspiremore

Lubi odpoczywac jedząc trawę, ale jest to koń pokazowy i kocha reflektory. Ma sto tysięcy fanów na Facebooku, więc dobrze, że lubi sławę.

foto: inspiremore

„Kocha być na arenie lub na sesjach” - mówi Stacy. „Prawie jak celebryta, różnica między tym, gdy są w domu i w świetle”.

Nie widzieliśmy każdego konia na świecie, ale myślimy, że Frederik jest najpiękniejszy. Jaki majestatyczny koń!

Obejrzyj tego pięknego konia na filmie niżej:

Source: youtube.com

Główne zdjęcie: inspiremore.com