Wiele dolegliwości można zwalczyć naturalnymi sposobami. Zapomnij o tabletkach i środkach chemicznych! Czasem wystarczy poszukać wśród trawy…

Mowa tu o roślinie, którą nazywamy babką. Pewnie wiele z was pamięta ją tak jak ja z dzieciństwa. Zawsze dawała mi ją babcia, kiedy się przewróciłam lub skaleczyłam i trzeba było zatamować krew. Istnieje jednak o wiele więcej zastosowań:

1. Sposób na kaszel

Wystarczy zrobić z niej napar do picia. W smaku może nie jest najlepszy, ale wystarczy dodać do niego miód lub inny sok domowej roboty. Dwie łyżeczki babki zalewamy wrzątkiem i odstawiamy pod przykryciem na mniej więcej 20 minut.

2. Problemy żołądkowe

Na każdy rodzaj bólu brzucha lub żołądka. Napar z babki da sobie z tym radę.

3. Pierwsza pomoc przy ranach

Jak już wspominaliśmy, najbardziej znany sposób. Babka nie tylko świetnie tamuje krew, ale także zwalcza bakterie i stany zapalne.

4. Na ból zęba

Świetna alternatywa do szałwii, którą stosuje się dokładnie tak samo. Należy zrobić napar, a później dokładnie przepłukać jamę ustną.

5. Zaparcia

Tu z pomocą przyjdzie nie tyle same liście babki, a jej nasiona. Należy je zalać gorącą wodą i odstawić na chwilę do przestudzenia. Roztwór najlepiej wypić wieczorem przed spaniem, a rano poczujesz efekty.

Koniecznie sprawdź, czy obok twojego domu nie rośnie babka!

Główne zdjęcie: google.com