Żołnierz Vance McFarland spędził trochę czasu w Afganistanie, wykrywając urządzenia wybuchowe z pomocą czeskiego owczarka imieniem Ikar. Czworonożny żołnierz został przeszkolony do wykrywania materiałów wybuchowych i zawsze był wyróżniany za wykonywaną pracę.

Po zakończeniu misji McFarland, Ikar został skierowany na nowy program treningowy. Jednakże spotkał go zupełnie inny los…

foto: valuablestories.com

Po przybyciu do Afganistanu Ikar nie miał co robić, więc powinien zostać w hodowli przez kilka tygodni. Zamiast tego biedny pies był w schornisku przez 17 długich i nieszczęśliwych miesięcy.

Kiedy Misja K9 Rescue dowiedziała się o sytuacji Ikara, postanowili interweniować. Kristen Maurer, prezes organizacji, pracowała nad uwolnieniem Ikara i kilku innych psów, które zostały rozdzielone. Te psy poświęciły swoje życie i zostały uznane za bohaterów, ale nie były tak traktowane.

foto: valuablestories.com

McFarland obudził się pewnego ranka i odkrył wiele wiadomości na Facebooku. Żołnierza zszokowało to, co stało się z jego najlepszym przyjacielem. Na szczęście w misji K9 Rescue udało się odesłać Ikara i inne psy do domu.

McFarland myślał, że Ikar go nie pamięta. Jednak gdy tylko para spojrzała na siebie, ich obawy zniknęły.

Obejrzyj pełne emocji spotkanie w poniższym filmie:

Source: youtube.com

Główne zdjęcie: valuablestories.com